7 טריקים סופר אפקטיביים לשיפור הזיכרון

ניסיון חינם לזמן מוגבל

7 טריקים סופר אפקטיביים לשיפור הזיכרון

שכחתם שם, מספר טלפון או איפה הילד שלכם גר? מרגישים שהתחלתם “לאבד את הצפון” מבחינת הזיכרון? הגיע הזמן לעשות מעשה.

אם תוכלו להכפיל את התפוקה שלכם, להגדיל את ההכנסה, לשפר את הכישורים הבין אישיים ולעצב את חייכם איך שתרצו, איך החיים שלכם יראו?

כיצד אנו זוכרים?

ידע מוגדר כמידע המעורב בתהליך המחשבה שלכם. כאשר אתם סופגים מידע ותוהים לגביו, מפתחים אותו וחוקרים אותו לעומק, אתם הופכים אותו לחלק משמעותי יותר מהזיכרון שלכם ומטמיעים אותו בסכמת המידע שלכם.

במהלך חיינו אנו לומדים בעיקר אבחנות (בין טוב ורע, בין שולחן לכיסא), מערכות (היסטוריה, ספרות, סדר פעולה ממושך או מורכב), יחסים והשקפות. למרות השוני ביניהם ובין סכמות רבות אחרות שקיימות במוחכם, את כולן אתם מעבדים באותו אופן ויותר מכך – רבים מהכישורים שאתם מפתחים בנושא אחד, עשויים להועיל לכם בנושאים אחרים.

אז כיצד המידע הזה נספג במוחכם? ראשית, עליכם להבין כי הכול תלוי ברמת הקשב שלכם – ככל שתהיו יותר ממוקדים בנושא שלפניכם, נוכחים ברגע, ערניים, במצב רוח טוב ולא רעבים – כך תגבירו את איכויות הקליטה שלכם. שנית, עליכם להקפיד ולמקד את הקשב שלכם בנושא הנכון: זה מאוד נחמד אם לפתע מבחינים בליצן עושה גלגלונים בחלון, אבל אם תביטו בו אתם תפסידו את מערך השיעור שלכם ועמו את המידע לו אתם זקוקים. אם אתם מתקשים למקד את הקשב שלכם, מומלץ ולנסות להבין מהו הגורם לתופעה ולפתח איכויות שיסייעו לכם להתגבר על הקושי, כגון לכתוב את כל מה שאומרים לכם, לבחון היכן הריכוז שלכם כן פועל וכיצד אתם יכולים לגרות אותו לפעול במצבים שונים.

כאשר אתם ממוקדים, ראשכם מעבד את המידע באמצעות שלושה מרכזים:

זיכרון לטווח קצר – מאחסן את המידע שקיבלתם זה עתה.

זיכרון העבודה – מטרתו היא לעבד את המידע שקיבלתם ולפרש אותו: ללמוד ממנו, להבין כמה הוא משמעותי ולחבר בינו ובין אספקטים אחרים שקשורים אליו, כדי להביא לתמונה כוללת יותר של מידע. מומלץ לעבוד על זיכרון העבודה, שכן הוא זה שקובע בסופו של דבר אם המידע עצמו הוא משמעותי מספיק, כדי שיעשה את דרכו ל…

זיכרון לטווח ארוך – בו נשמרים הזיכרונות, המידע וכל החוויות וההתנסויות שלכם בעבר. הזיכרון שלכם פועל באופן הרבה יותר טוב ממה שאתם חושבים: אתם כן זוכרים הכול, אבל ישנן סכמות ישנות שלא פשוט לשלוף, ישנם זיכרונות שהפעלתם עליהם מניפולציה ושיניתם אותם, כדי שיתאימו למצב הרוח הנוכחי שלכם או לדוגמא שרציתם להציג בסיפור… ועם זאת, המידע אכן נשמר ופעמים רבות – מידע קונקרטי מעובד בשלמותו.

לאחר שעיבדתם את המידע, למדתם לבצע טכניקה חדשה או אודות מערכת יחסים מסוימת, כעת אתם יכולים לנסות ולהעביר את המידע הזה, כדי לשפר את היכולות שלכם באספקטים אחרים. קיימים שני סוגים של העברה:

העברה אנכית-מרוחקת – זוהי מעין למידת חיקוי. אתם רואים מישהו מבצע פעולה מסוימת ולאחר זמן מה, חוזרים על אותה פעולה בעצמכם, כדי ליהנות מהתגמול שלה. זוהי שיטת העברה לא פשוטה, אף על פי שכולכם עסקתם בה במהלך ההתפתחות שלכם: באופן זה למדתם כיצד לאכול, לדבר, ללכת, לצחצח שיניים… ועם זאת במהלך שנות הבגרות רוב האנשים נוטשים את למידת החיקוי ועוברים ללמידה קוגניטיבית יותר.

העברה אופקית-קרובה – כולכם ודאי ביליתם שעות רבות בכיתה מסוימת. כל הנושאים שלמדתם, שהמורה או הפרופסור חזרו וסיפרו, הדגישו והכתיבו… אתם למדתם את הנושאים הללו והטמעתם אותם במוחכם בסכמות: ספגתם את המידע, עיבדתם אותו והעברתם אותו לזיכרון לטווח ארוך, במידה והוא היה מעניין מספיק.

ההעברה מתרחשת כאשר אתם נעזרים בלמידה הזו, כדי לשפר את מצבכם במקצוע אחר. למשל, מקצועות כמו פסיכולוגיה וספרות הולכים פעמים רבות “יד ביד”: הבנה של פיסה ספרותית היא הרבה יותר פשוטה, אם אתם מקבלים “חלון הצצה” לנפש האנושית; לפתע אתם מבינים מדוע אנשים או סיפורים חסרי כל הבנה מקבלים תמונה ברורה יותר. כאשר אתם נעזרים בפסיכולוגיה כדי לשפר את ההבנה שלכם בספרות או בדוגמא ספרותית כדי להטמיע מושג בפסיכולוגיה באופן חד יותר, אתם מבצעים העברה אופקית-קרובה.

קיימת חשיבות רבה ליכולות העברה. אם תצליחו לשלוט בהן היטב, אתם תוכלו להשתפר במהרה בשפע תחומים בחייכם, בשל היכולת לנצל מידע שכבר למדתם כדי לייעל את תהליכי הלמידה והביצוע שלכם.

נזכור באמצעות פעילות גופנית

התעמלות מסייעת לגופנו באינספור דרכים:  הפעילות הגופנית, בייחוד פעילות ארובית, מסייעת לגוף שלנו להאיץ את תהליכי חילוף החומרים במערכת ההובלה ומסייעת ליותר חמצן להגיע לתאים, למוח ולעצבים. על ידי ++האצת מחזור הדם, נמנעת סכנה להיווצרות קרישי דם; הפעולה מנוגדת בתכליתה לפעולת הקרישה. ככל שנרבה להתאמן, כלי הדם שלנו יתנקו מכולסטרול וקצב הלב ולחץ הדם שלנו ישתנו בהתאם לכושר החדש שלנו.

בנוסף, כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית אנו מאיצים את הפעילויות של הגוף ובין היתר ממריצים את תהליכי העיכול וניקוי הרעלים של גופנו ותורמים לו תוספת אנרגיה כתוצאה מכך.

פעילות גופנית משפיעה על הצד הטוב ביותר גם על מוחנו: היא גורמת למוח שלנו להפריש את ההורמון דופמין, אשר גורם לנו לחוש שמחים יותר. את ההורמון אדרנלין, אשר לרוב איננו נחשב להורמון רצוי, אך בעת אימון ממריץ אותנו ועוזר לנו להשלים את האימון בהצלחה. ואת הסרוטונין, אשר מרגיע אותנו וגורם לנו לחוש כה שלווים וטהורים בתום האימון. בנוסף, היא מביא ללידה של נוירונים חדשים, שיתרמו לחדות, מהירות ויעילות קוגניטיבית.

פעילות גופנית אף מסייעת למוח שלנו לשמור על מיקוד לאחר האימון, בזכות סיפוק רמות גבוהות של אנרגיה.

כדי ליהנות מכל הטוב שלפעילות גופנית יש להציע, הקפידו לעשות זאת על בסיס שגרתי. בנוסף, השתדלו להימנע מסוכרים לא בריאים (משקאות מוגזים, שוקולד חלב, קמח לבן, סוכר לבן…) שומנים לא בריאים כגון שומן טרנס, צבעי מאכל, MSG וכלל הכימיקלים שמצויים במזון כיום – ורק מכבידים על התפקוד של מוחכם. אוכל בריא העשיר בוויטמינים ומינרלים יגרום לו להודות לכם באמצעות פעילות אופטימלית.

חשיבות השינה

נכון, המטרה היא לזכור, אך כדי לעשות זאת יהיה עליכם להעניק לגופכם את היכולת לעמוד בפני המשימה. השינה מעניקה לגופנו אנרגיה, מסייעת לתקן בעיות, להקל על מכאובים ולצייד את מוחנו ביכולת לפענח מסרים ולזכור מידע שמעניין אותנו או חשוב עבורנו.

השינה מסיעת לשפר את הזיכרון הפרוצדורלי שלכם (כיצד לבצע פעולות) ואת הזיכרון הדקלרטיבי שלכם (עובדות, אירועים, מידע).

השתדלו לישון בין שבע לתשע שעות בלילה, כדי לאפשר למוח שלכם לפעול בשיא היכולת שלו.

גם שיטות הרגעה, כמו יוגה או מדיטציה, יכולות להשרות עליכם הרבה רוגע ולתרום למנוחה של המוח שלכם. בהיעדר זמן, אפילו תנומות של 6-45 דקות מסייעות לשפר את הזיכרון שלכם – תנצלו את הזמן החופשי שלכם נכון!

דיאטת מוח

תזונה בריאה, המתמקדת בעיקר בפירות כהים, ירקות ושמני דגים ידועה באיכויות הרבות שהיא תורמת לשיפור הזיכרון שלנו והפעילות הקוגניטיבית הכוללת של מערכת העצבים שלנו.

תזונה המתמקדת באומגה 3, ויטמינים מקבוצת B, נוגדי חמצון רבים (פירות יער, עלים ירוקים, חליטת תה ירוק…), דגים שומניים, זרעים ואגוזים, לרוב מסייעות להפחית סיכון להיווצרות של דמנציה. התזונה הים-תיכונית היא תזונה שמאוד מומלצת ואף מסייעת להקל על לחץ דם גבוה.

תירגעו

כולנו מכירים את ההשפעות השליליות של לחץ על החיים של האדם: הוא עשוי להעלות את לחץ הדם שלנו, להשפיע לרעה על מערכת החיסון שלנו, מערכת העיכול שלנו וכמובן, מערכת העצבים שלנו. לחץ פוגע בזיכרון באופן ישיר.

כאשר אנו נלחצים, מפחדים או עמוסים, גופנו מפריש הורמון שקרוי קורטיזול – הורמון הלחץ – אשר מביא לשינויים בזיכרון שלכם לטווח ארוך ולטווח קצר.

תרגילי מדיטציה ויוגה שונים עשויים לסייע לכם להרגיע את העצבים. נשימות עמוקות, פעילות גופנית ואפילו אמבטיה חמה… כל מה שמסייע לכם להימנע מהפלאפון וליהנות מקצת שקט מחשבתי.

המשיכו ללמוד

המוח הוא כמו שריר: ככל שנאתגר אותו יותר, כך הוא יתחזק יותר. ככל שנלמד יותר, כך נוכל להעצים את איכויות הלמידה שלנו.

המחקר מוכיח כי למידה מסייעת לשנות את המבנה הפיזי של המוח שלנו. לפני זמן מה, כולם טעו לחשוב כי הם נולדו עם כמות מסוימת של תאי מוח, אשר הולכים ומדרדרים ככל שאנו מזדקנים. האמת היא שאנו תמיד יכולים להגדיל את כמות תאי המוח שלנו לאורך החיים, אם נבצע פעילות גופנית מרובה ונלמד פעילויות חדשות כגון: שפה חדשה, קורס חדש בנושא X, כיצד לנגן על כלי נגינה חדש, כיצד לשחק משחק קלפים חדש, כיצד לבצע פעולה חדשה או פשוט לנסות דבר מה חדש, שעליכם ללמוד כיצד לבצעו.

ככל שהמשימה קשה או מסובכת יותר, כך המוח שלכם יעצים את יכולת הלמידה שלו יותר. אם תגיעו לשיעור ותשנו בבית, אתם לא תרוויחו מהניסיון. יהיה עליכם להשקיע מאמץ בלמידה אקטיבית של הנושא שאתם בוחרים: לתרגל אותו, לקרוא אודותיו, להרחיב אופקים בעצמכם וללמוד היטב את החומר הנדרש – כדי להיות מומחים בנושא.

ככל שתהיו ממוקדים יותר, כך תלמדו יותר. ככל שתעצימו את איכויות הלמידה שלכם, כך תוכלו ללמוד יותר נושאים בו-זמנית ללא קושי. חשבו איזו הנאה קיימת, ביכולת להבין נושא בפשטות שכזו.

המשיכו ליצור קשרים חברתיים

ייצור ושימור של קשרים חברתיים מסייע ליצור אינטראקציות תמידיות, להטמיע מידע חדש וסכמות חדשות, שמאמנות את המוח שלנו. מחקרים אף מוכיחים כי אנשים אשר מרבים בקשרים חברתיים מצליחים לדחות מחלות מוח ניווניות כגון אלצהיימר ודמנציה, פשוט משום שהם שומרים על קשרים חברתיים איכותיים.

ככל שהקשר הוא עמוק ומשמעותי יותר, כך תגנו על מוחכם באופן עז יותר. ככל שיש לכם יותר חברים אמיתיים, כך יהיה לכם פשוט יותר למקד את המוח שלכם.

בידוד חברתי ובדידות באופן כללי מביאים לדמנציה לעיתים קרובות. מחסור באינטראקציה מביא פעמים רבות לשחיקה של המוח שלנו, כתוצאה מדיכאון וירידה באיכויות הפיזיות והקוגניטיביות שלנו.

אף על פי שרוב בני האדם נוטים להתבודד עם הזקנה, כדאי לנו לשמור על מעגל יציב של אנשים בחיים שלנו ואף לדאוג ולהרחיב אותו ככל האפשר, כדי להמשיך ולשלב סכמות חדשות במוחנו.

בנוסף, כדאי לכם פשוט לנסות ליהנות ולחגוג. ברצינות. תיפגשו כל החברים יחד ותיהנו לכם כמו שלא נהניתם מעולם. בחרו פעילות ספורטיבית כמו טניס, גולף, שחק קלפים או פשוט הסתובבו עם חברים. פשוט תיהנו יחד, מהחברות המשמעותית והייחודית שבניתם יחד.

תעשו כלום

בעולם הטכנולוגי של היום, נדמה כמעט בלתי-אפשרי פשוט לשבת ולעשות כלום… האם בעולם שבו כולנו לא יכולים ללכת לשירותים בלי הפלאפון, אנחנו יכולים לעשות כלום, בלי הסחות דעת?

הרבה יותר קשה ליהנות משקט מחשבתי או נפשי כיום. ועם זאת, רק 10 דקות של מנוחה יתרמו כל כך הרבה שלווה לחייכם. אם תעשו זאת לאחר שתלמדו דבר מה, אתם תזכרו אותו באופן איכותי יותר, משום שתעניקו למוחכם זמן לעבד אותו כיאות.

 


קבלו גישה לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks, בחינם לחלוטין ל-14 ימים.

בתכנית תלמדו:

 • לעצב את איכות החיים שלכם ללא פשרות
 • להגדיל משמעותית את ההכנסה, לחסוך ולהשקיע
 • לשפר את הבריאות, לרדת במשקל ולהיכנס לכושר גם כשנראה שאין לכם זמן
 • לשפר את הכישורים הבין אישיים, לפתח מערכות יחסים חדשות ולשמר קיימות
 • לשפר את התפוקה, היעילות וכוח הרצון
 • להתגבר על חסמים פנימיים שמונעים מכם להצליח
קראו גם

הצטרפו למועדון החברים שלנו וקבלו עדכונים על תכנים מובילים

שתפו עם חברים

הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
רוצים יותר? השתתפו בקורסים של Lifehacks
הצטרפו להצלחה של מאות התלמידים שלנו ופרצו לדרך חדשה
קבלו גישה חינם
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שאנו שולחים על בסיס קבוע לחברים הרשומים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
נרשמתם בהצלחה !
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
מלווים אתכם להצלחה
קבלו קיצור דרך להצלחה בעזרת ליווי מהמומחים של Lifehacks
תוכן לחברים בלבד
הצטרפו חינם למועדון החברים הגדול בישראל להתפתחות אישית וכלכלית
קבלו גישה למדריך הזה ולעוד מאות מדריכים לחיים של עושר, בריאות והתפתחות.
תהפכו לשינוי
קבלו גישה לתוכן ועדכונים לחברים בלבד
כתובת אימייל
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
הצטרפו להקמת עסק אינטרנטי משלכם
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
30 ימים לגרסה הטובה ביותר שלכם
הצטרפו בחינם לתכנית השיפור העצמי שלנו בה אנו שולחים לכם מדריכים להתפתחות אישית, בכל יום.
בעל עסק? עזור ללקוחות למצוא אותך באמצעות שיווק חכם באינטרנט
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
הזדמנות עסקית בתחום המזון
רשת מצליחה מחפשת זכיינים, השאירו פרטים למידע נוסף
נדל"ן אינטרנטי: בנו נכס אינטרנטי מניב והתחילו להרוויח מהשכרת שטחי פרסום לחברות ענק כמו גוגל ופייסבוק
הצטרפו למועדון החברים שלנו כדי לקבל גישה לתוכן לחברים בלבד, זה בחינם.
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
אוהבים את Lifehacks? פרגנו לנו בלייק
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGbGlmZWhhY2tzLmNvLmlsJTJGJndpZHRoPTExNyZsYXlvdXQ9YnV0dG9uX2NvdW50JmFjdGlvbj1saWtlJnNpemU9c21hbGwmc2hvd19mYWNlcz10cnVlJnNoYXJlPXRydWUmaGVpZ2h0PTQ2JmFwcElkPTUwNzc0OTEwOTIzOTk5OSIgd2lkdGg9IjExNyIgaGVpZ2h0PSI0NiIgc3R5bGU9ImJvcmRlcjpub25lO292ZXJmbG93OmhpZGRlbiIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93VHJhbnNwYXJlbmN5PSJ0cnVlIj48L2lmcmFtZT4=
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הצטרפו ל-Lifehacks Mastery
הזמן הטוב ביותר לשינוי הוא הרגע הזה. התחילו את 14 ימי הניסיון שלכם עכשיו.
נדרש כרטיס אשראי תקין כדי להירשם. לאחר 14 ימי הניסיון, העלות הינה 39.99 לחודש. ניתן לבטל בכל עת.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
קבלו בכל יום, מדריכים להתפתחות אישית בחינם
קבלו גישה למדריכים הטובים ביותר שלנו. הזינו את האימייל אליו תרצו לקבל את המדריכים.
היחשפו להזדמנויות מיוחדות של Lifehacks להגדלת ההכנסה
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאנשים אחרים?
קבלו גישה מידית למדריך מעשי שישנה את הצורה בה אתם חושבים על כסף ומרוויחים כסף.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

יציאה מאזור הנוחות כמנוע לצמיחה אישית וכלכלית
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליציאה מאזור הנוחות. שנו את הדרך בה אתם מסתכלים על דברים, בכדי לשנות את הדברים עליהם אתם מסתכלים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור עם אנשים כימיה טובה ללא מילים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם אנשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
הבעיה הגדולה ביותר שמונעת מאנשים להצליח היא חסמים אישיים.
למדו כיצד לפתור חסמים אישיים כמו דחיינות, עצלנות, חוסר מיקוד בכדי לשנות לחלוטין את התוצאות שלכם.
קבלו ייעוץ טלפוני על התכניות המתקדמות שלנו
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

קבלו גישה בחינם לסדרת מדריכים לירידה במשקל
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור כימיה טובה עם נשים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם נשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות אישית.
כנס בניית הון באמצעות השקעות בנדל"ן. השאירו פרטים כדי לקבל מידע על הכנס.
קורס שוק ההון להגדלת ההכנסה הפסיבית והשקעה בביטקוין ומטבעות דיגיטליים
[חלק 1 מתוך 2]
קבלו גישה לקורס שופיפיי
קבלו פרטים נוספים על מסלול יזמים של Lifehacks ליצירת נכס אינטרנטי
קבלו פרטים נוספים על מסלול משקיעים של Lifehacks לרכישת נכס אינטרנטי
הרשמה מהירה לאתר
הירשמו בכדי לקבל גישה בלתי מוגבלת למדריכים מעשיים לפריצת גבולות.
קבלו גישה מיידית
גישה בחינם ל-14 יום לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks שתעזור לכם לפרוץ גבולות אישיים, כלכליים, חברתיים וחיות את החיים של מימוש עצמי אמיתי.
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
היו הראשונים לדעת שהפרק בסדרה עולה לאוויר
מה כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם עדכון?
ההרשמה בחינם
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
500 ש"ח במתנה לרכישת סלון חדש
בכל סניפי הרשת "עלמא עיצובים"
על שם מי לרשום את הקופון שלכם?
הטבה בלעדית לגולשי Lifehacks
קוד הקופון שלכם הוא: Lifehacks500
קבלו גישה מיידית
קבלו גישה למדריך המלא לביטחון עצמי של Lifehacks.
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
בחינם לזמן מוגבל
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאחרים?
קבלו גישה למאגר ההשקעות שלנו שסונן בקפידה בכדי לעזור לכם לצאת לחופש כלכלי.
רוצים לפרוץ את הגבולות? קבלו מידע על הקורסים של Lifehacks
הזדמנויות להשקעות מניבות לקוראי Lifehacks
בדקו את זכאותכם לדרכון פורטוגלי בחינם.
בני עדות המזרח? ייתכן שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי.