איך להפחית את הסיכוי לחלות באלצהיימר

ניסיון חינם לזמן מוגבל

איך להפחית את הסיכוי לחלות באלצהיימר

אלצהיימר. המילה עצמה מפחידה ומחרידה עד מאוד. אם אתם עדיין אינכם מכירים, מדובר במחלה אשר משקפת את מחלת השכחה האולטימטיבית: ככל שהזמן עובר, האדם נוטה לשכוח יותר ויותר עד אשר הוא מאבד את עצמו כליל. האלצהיימר נמצא עד לאחרונה כמחלה תורשתית בלבד. עם זאת, לאחרונה עלו ממצאים כי יתכן ומדובר במחלה אשר נגרמת, בין היתר, עקב חסימה של כלי הדם, המונעת מכמות החמצן הנדרשת לעשות את דרכה למוח וגורמת להרס של תאי עצב רבים. הדבר מוביל, בסופו של דבר, להרס תאי הזיכרון ולמחלת האלצהיימר. אין סיבה למהר ולחשוש, שכן נאמר כי גם כאשר הקלפים העניקו לנו גנטיקה גרועה, תזונה בריאה עשויה לספק לנו בדיוק את הקלפים להם אנו זקוקים “להמשיך ולשחק את המשחק”. מעבר לתזונה, קיימים אספקטים נוספים אשר עשויים לסייע לנו להתחמק מהמחלה המבעיתה.

אם תוכלו להכפיל את התפוקה שלכם, להגדיל את ההכנסה, לשפר את הכישורים הבין אישיים ולעצב את חייכם איך שתרצו, איך החיים שלכם יראו?

אבחון מוקדם

אלצהיימר היא מחלה המבטאת אובדן של תאי עצב רבים, בין היתר אזורים של הזיכרון שלנו, אשר גורמים לנו לאבד אט, אט את האישיות שלנו ואת מי שהיינו טרם המחלה. מחלת האלצהיימר בדרך כלל מתעוררת בגילאים מאוחרים, לכן רוב האנשים מאובחנים במחלה רק בגיל 70. למרות זאת, כיום ידוע כי ניתן להבחין בהידרדרות העצבית שנים לפני הופעת התסמינים, בגיל 50 בממוצע, אך ניתן גם להרחיק לכת עד שנות ה- 20 (קלוש, אך אפשרי). על ידי גילוי מוקדם, הסיכויים גבוהים כי ניתן יהיה למנוע את התבטאות המחלה בעתיד.

נוגדי חמצון ובעיקר פירות יער

ידוע עי נוגדי חמצון תורמים לבריאותנו בדרכים רבות ובין היתר מציאת פתרון מצוין לבעיית הרדיקלים החופשיים בגוף. הבעיה נוצרת כאשר קיימת מולקולה אשר חסר לה אלקטרון. היא זקוקה לאלקטרון כדי להמשיך להתקיים, אז היא לא בוררת באפשרויות ומיד “גונבת” אלקטרון ממולקולה שכנה. המולקולה ה”נשדדת” לא נשארת חייבת ו”גונבת” אף היא מולקולה חדשה וכך התהליך ממשיך. אם אין סוף לתהליך, בסופו של דבר נוצרות יותר מולקולות חסרות והדבר עשוי להשפיע על הפעילות הקוגניטיבית שלנו לרעה. נוגדי החמצון מגיעים מיד לסיוע ומעניקים אלקטרונים למולקולות החסרות וכל ידי כך פותרים את הבעיה באלגנטיות. זאת ועוד, מחקרים רבים קבעו לאחרונה כי פירות יער, בייחוד אוכמניות ותותים, מעכבים את הירידה הקוגניטיבית בעד כשנתיים! החוקרים מניחים כי מדובר בנוגדי חמצון ספציפיים הקרויים פוליפנולים, המגנים על תאי העצב באמצעות מניעת היווצרותם של משקעי הרובד התורשתי העשויים לגרום לאלצהיימר. אם אתם חוששים מהמחלה בכל מעודכם, הרופא ממליץ בין שתיים לשלוש מנות של פירות יער במהלך השבוע (אוכמניות, תותים, חמוציות, פטל…). הפירות נמכרים קפואים כל השנה.

הימנעו מ…

אלצהיימר מתפתח ממספר סיבות שונות ולעיתים אף שילוב שלהם, אך בסופו של דבר מדובר בהידרדרות איטית של המוח שלנו עקב גורמים מסוימים. גורמים שכאלו עשויים להימצא במבנה ה- DNA שלנו. סלילי ה-DNA הארוכים “מטיילים” להם בגופנו להנאתם, אך הם לא עושים זאת לבד:  לצד סלילי ה- DNA מצויים אנזימים הקרויים סירטואינים, אשר מטרתם למנוע מהסלילים להסתבך אחד בשני. תפקודם של הסירטואינים הולך ונחלש עם הגיל וכך גם נפתח פתח לבואם של סיבוכים במבנה התורשתי שלנו, אשר מביאים להתפתחות האלצהיימר. כדי לדחות את הקץ, ניתן לדכות את דעיכתם של הסירטואינים על ידי הימנעות ממאכלים שומניים, מעובדים ועתירים בכולסטרול כגון בשר בקר, בשר עוף, גבינות ועוד. אם אתם באמת חפצים לשמור על עצמכם מפני המחלה לטווח ארוך, כדאי לשקול מחדש את כמויות השמן והמאכלים המעובדים או המשומרים שאתם אוכלים בחיי היומיום.

בנוסף, גם אלכוהול וסיגריות משחקים תפקיד מהותי שיש להימנע ממנו בכל מחיר. אף על פי ששתיית יין אדום מידי פעם עשויה להיטיב עם גופנו, שתייה מרובה פוגעת בתפקוד הקוגניטיבי ואף עשויה להוביל להידרדרותו. הסיגריות מסבירות את עצמן; כמויות העשן המרובות משפיעות על מוחנו ומורידות את יכולות התפקוד הקוגניטיבי שלנו. לפי מחקרים, לאנשים מעל גיל 65 אשר מעשנים קיים סיכוי של 80% לחלות במחלת האלצהיימר.

פעילות גופנית

בשנת 2010 נערך מחקר אשר בחן את אופן ההשפעה של פעילות גופנית על אנשים אשר החלו להתמודד עם מחלת האלצהיימר ולשכוח מעט פה ושם. הם בחנו שתי קבוצות, כאשר האחת ביצעה אימונים של 4 פעמים בשבוע בין ארבעים וחמש לשישים דקות בשבוע לעומת השאר, אשר ביצעו מתיחות בלבד. התוצאות היו יוצאות דופן!  כאשר בחנו את האנשים שביצעו פעילות גופנית, לא רק שמצבם לא הדרדר, מצבם אף השתפר: הם הצליחו להשיב לשאלות באופן בהיר וקוהרנטי יותר, לעומת החצי שנה הקודמת. מסתבר כי כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית-אירובית, אנו גורמים להתכווצויות המוחיות המתרחשות לעת זקנה לסגת לאחור. אם אתם חפצים להישאר צעירים בכלל ולהימנע מאלצהיימר בפרט, כדאי לשקול להתחיל לעסוק בפעילות אירובית מספר פעמים בשבוע.

היו חבריים

בני האדם הם יצורים חברתיים. אנו לא היינו מצליחים להתקדם ולו במקצת ללא יכולות התקשורת הנשגבות אשר הולכות מאחורינו. מסתבר כי כפי שהחברתיות קידמה אותנו מבחינות תקשורתיות, טכנולוגיות ותרבותיות, כך היא הוסיפה לעשות “מאחוריי הקלעים” מבחינה קוגניטיבית. מחקרים מוכיחים כי אנשים אשר מרבים בקשרים חברתיים מצליחים לדחות מחלות מוח ניווניות כגון אלצהיימר ודמנציה, פשוט משום שהם שומרים על קשרים חברתיים איכותיים. אין צורך להיות “מסמר הערב” כל יום, אך מאוד משמעותי כי תמצאו אדם בו אתם פוגשים יומיום אשר אכפת לו מכם, רוצה בטובתכם ויש לכם נושאים מגוונים ומעניינים לדון בהם עמו. אף על פי שרוב בני האדם נוטים להתבודד עם הזקנה, השתדלו להימנע מכך ולשמור על מעגל אהובים יציב. הדבר אף יתרום לכם בעתיד, כאשר תבקשו למצוא חברים להיפגש עמם משום שילדכם עסוקים עם הילדים שלהם. אם תשתדלו לפתח קשרים חברתיים, יתכן ותזכו לחגוג עמם יום הולדת 75 בעודכם צלולים כמים.

למדו משהו חדש בכל יום

כפי שהגוף שלנו זקוק לפעילות גופנית, כך גם המוח שלנו. בהיותנו ילדים קטנים, כל דבר בו הבחנו נדמה לנו כחדש, מרתק ומסקרן. אך ככל שאנו מתבגרים, אנו למדים כי גילינו חלק נכבד מהסביבה שלנו ועלינו להעמיק כדי לחקור וללמוד נושאים חדשים. אנשים אשר מקפידים ללמוד משהו חדש בכל יום ולגרות את הפעילות המוחית שלהם, בדרך כלל דוחים מחלות ניווניות כגון אלצהיימר, פשוט מהסיבה הפשוטה שה ממשיכים לאמן את המוח. נסו ללמוד שפה חדשה, נושא חדש שתמיד רציתם לחקור אודותיו, למדו לנגן, הירשמו לקורס או סדנה אשר מעניינים אתכם… כל דבר אשר ישאיר אתכם פעילים מבחינה מחשבתית, כך שלא תפסיקו לחשוב.

הקפידו לשנן ולזכור דברים

אלצהיימר היא הלוא מחלת השכחה, אשר משפיעה בעיקר על הזיכרון שלנו והאישיות שלנו. האנשים הסובלים מהמחלה מאבדים את עצמם עד אשר אינם זוכרים אפילו את שמם… לא פשוט לתאר. מכאן אנו למדים בסיס הגיוני מאוד: אם המחלה מתבססת על שכחה, עלינו ללמוד כיצד לא לשכוח. אם כך, כדאי לנו לנסות ולאמן גם את יכולות הזיכרון שלנו, כך שנוכל לדחות את המחלה המרתיעה. נסו לשנן הוראות שימוש חדשות, לשנן רשימות או מטלות כך שלא תאלצו לרשום אותן, לשנן ציטוטים, דפוסים למיניהם… גם סבב של משחק הזיכרון עם חברים ומשפחה יהיה לא רע.

הרחיבו אופקים

עוד דרך מהותית להימנע מאלצהיימר היא על ידי פתיחת נתיבים עצביים חדשים במוח שלנו. מחקרים מוכיחים כי כאשר אנו מקפידים לנסות דברים חדשים, לטייל ולהתעניין, אנו מרחיבים את המוח שלנו. השתדלו לטייל יותר בחוץ לארץ, נסו תחביבים, מאכלים וחוויות שלא הייתם מדמיינים כי תנסו. אל תישארו עמוק בתחביבים הישנים וההרגלים; העולם הוא הצדפה שלכם! ככל שתראו יותר ותחדשו יותר, כך המוח שלכם יהיה ערני וחד יותר ואתם תחשפו להמון אירועים ואספקטים שלא חשבתם שתחוו מעודכם.

שינה

כמו בכל תופעה, גם כאן לשינה ישנו תפקיד מהותי. ידוע כי כל אדם זקוק לשינה. אף ידוע כי הרבה אנשים הסובלים מאלצהיימר נוטים לסבול משינה. מחקרים מספרים כי כאשר אנו לא ישנים היטב, ישנו חלבון ספציפי וחצוף אשר מנצל את ההזדמנות ומגביר את חוסר יכולת השינה שלנו לטווח ארוך יותר. בנוסף, החלבון המעיק מוסיף למנוע מאינו לישון גם כשאנו ישנים, ומפחית את איכות השינה שלנו, הדבר משפיע באופן קריטי על יכולות הזיכרון שלנו, הצורכות שינה ערבה. רמת החלבון בגוף עולה ככל שאנו ישנים פחות, ולפתע אנו מוצאים את עצמנו מפתחים נדודי שינה ושוכחים איפה השלט. אף ישנה סברה כי כאשר איננו ישנים היטב, איננו מאפשרים לגוף שלנו להתנקות מרעלים כראוי, שכן מדובר בתהליך המתבצע בשעות הלילה ברמה גבוהה. אם אתם מתקשים לישון לעיתים, השתדלו ליצור לוח זמנים קבוע לשינה, המקל עליכם ועל השעון הביולוגי שלכם ומביא אתכם לשינה עמוקה יותר. בנוסף, אם אתם מתגרים להתעורר ולשחק במחשב בקלות, שמרו את המיטה רק לשינה ומין, כך שכאשר אתם במיטה, אתם חשים באופן אוטומטי כי אין לכם מה לעשות בה מלבד לישון.

לחץ

לחץ תמידי אינו בריא באופן כללי, אך אף עשוי להוביל אותנו לאלצהיימר מוקדם. לחץ כרוני מהווה עומס על המוח ועשוי לגרום להתכווצות באזורי מפתח של המוח ביחס לזיכרון, הרס פיתוח תאי עצב חדשים והעלאת הסיכון לאלצהיימר ודמנציה. כדי למצוא שלווה (מה שתמיד מומלץ) בחיינו ודרך יעילה להימנע ממחלת השכחה, השתדלו לנשום יותר במהלך היום, בייחוד בעת מצבים מלחיצים. אתם תופתעו מה כמות מוגברת של חמצן עשויה לגרום לכם לחוש לפעמים. השתדלו לשמור על ה”פנים” רגוע כלומר, נסו לתרגל חשיבה רגועה, שלווה וחיוביות. החברה של היום הרבה יותר צינית ופסימית, ומסתבר כי הדבר משפיעה על התפקוד הקוגניטיבי שלנו. ככל שתדחקו את המחשבות השליליות החוצה ותקרבו אליכם את המחשבות החיוביות פנימה, לא רק שהסיכויים גבוהים כי תימנעו מאלצהיימר, אתם אף תרכשו “משקפיים ורודים” לחיים יפים. גם על החיים שלכם ביומיום למצוא מעין שלווה מסוימת: נסו לבצע יוגה, מדיטציה, הקשיבו למוזיקה, ציירו, בצעו פעילות שאתם נהנים ממנה או מפגש עם חברים או משפחה… כל אשר ורם לכם לחוש רגועים יותר וכי אתם נהנים מהרגע. ככל שתרבו לנסות ולהישאר חיוביים יותר, כך תצליחו לדחוף את המחלה אחורה ולהביא את החיוך קדימה.

אלצהיימר, מחלת השכחה, מחלה מפחידה באשר היא, התקווה היא כי כולנו נצליח לחמוק ממנה. גם אם לא נצליח לחמוק ממנה באופן מלא, דחיית הקץ בהחלט עדיפה על האלטרנטיבה; עוד שנה לשחק עם הילדים, עוד שנה לראות חברים, עוד שנה לראות את העולם, עוד שנה לזכור את כולם. מה שמהותי לזכור הוא כי יהיה אשר יצפון העתיד, החיים קצרים ומחובתכם לנצלם כל עוד אתם כאן לחיות איתם. השתדלו לשמור על עצמכם כך שתוכלו לתכנן הרבה שנים קדימה, אך אל תזלזלו ולו ברגע אחד אשר עובר לידכם.


קבלו גישה לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks, בחינם לחלוטין ל-14 ימים.

בתכנית תלמדו:

 • לעצב את איכות החיים שלכם ללא פשרות
 • להגדיל משמעותית את ההכנסה, לחסוך ולהשקיע
 • לשפר את הבריאות, לרדת במשקל ולהיכנס לכושר גם כשנראה שאין לכם זמן
 • לשפר את הכישורים הבין אישיים, לפתח מערכות יחסים חדשות ולשמר קיימות
 • לשפר את התפוקה, היעילות וכוח הרצון
 • להתגבר על חסמים פנימיים שמונעים מכם להצליח
קראו גם

הצטרפו למועדון החברים שלנו וקבלו עדכונים על תכנים מובילים

שתפו עם חברים

הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
רוצים יותר? השתתפו בקורסים של Lifehacks
הצטרפו להצלחה של מאות התלמידים שלנו ופרצו לדרך חדשה
קבלו גישה חינם
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שאנו שולחים על בסיס קבוע לחברים הרשומים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
נרשמתם בהצלחה !
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
מלווים אתכם להצלחה
קבלו קיצור דרך להצלחה בעזרת ליווי מהמומחים של Lifehacks
תוכן לחברים בלבד
הצטרפו חינם למועדון החברים הגדול בישראל להתפתחות אישית וכלכלית
קבלו גישה למדריך הזה ולעוד מאות מדריכים לחיים של עושר, בריאות והתפתחות.
תהפכו לשינוי
קבלו גישה לתוכן ועדכונים לחברים בלבד
כתובת אימייל
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
הצטרפו להקמת עסק אינטרנטי משלכם
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
30 ימים לגרסה הטובה ביותר שלכם
הצטרפו בחינם לתכנית השיפור העצמי שלנו בה אנו שולחים לכם מדריכים להתפתחות אישית, בכל יום.
בעל עסק? עזור ללקוחות למצוא אותך באמצעות שיווק חכם באינטרנט
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
הזדמנות עסקית בתחום המזון
רשת מצליחה מחפשת זכיינים, השאירו פרטים למידע נוסף
נדל"ן אינטרנטי: בנו נכס אינטרנטי מניב והתחילו להרוויח מהשכרת שטחי פרסום לחברות ענק כמו גוגל ופייסבוק
הצטרפו למועדון החברים שלנו כדי לקבל גישה לתוכן לחברים בלבד, זה בחינם.
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
אוהבים את Lifehacks? פרגנו לנו בלייק
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGbGlmZWhhY2tzLmNvLmlsJTJGJndpZHRoPTExNyZsYXlvdXQ9YnV0dG9uX2NvdW50JmFjdGlvbj1saWtlJnNpemU9c21hbGwmc2hvd19mYWNlcz10cnVlJnNoYXJlPXRydWUmaGVpZ2h0PTQ2JmFwcElkPTUwNzc0OTEwOTIzOTk5OSIgd2lkdGg9IjExNyIgaGVpZ2h0PSI0NiIgc3R5bGU9ImJvcmRlcjpub25lO292ZXJmbG93OmhpZGRlbiIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93VHJhbnNwYXJlbmN5PSJ0cnVlIj48L2lmcmFtZT4=
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הצטרפו ל-Lifehacks Mastery
הזמן הטוב ביותר לשינוי הוא הרגע הזה. התחילו את 14 ימי הניסיון שלכם עכשיו.
נדרש כרטיס אשראי תקין כדי להירשם. לאחר 14 ימי הניסיון, העלות הינה 39.99 לחודש. ניתן לבטל בכל עת.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
קבלו בכל יום, מדריכים להתפתחות אישית בחינם
קבלו גישה למדריכים הטובים ביותר שלנו. הזינו את האימייל אליו תרצו לקבל את המדריכים.
היחשפו להזדמנויות מיוחדות של Lifehacks להגדלת ההכנסה
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאנשים אחרים?
קבלו גישה מידית למדריך מעשי שישנה את הצורה בה אתם חושבים על כסף ומרוויחים כסף.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

יציאה מאזור הנוחות כמנוע לצמיחה אישית וכלכלית
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליציאה מאזור הנוחות. שנו את הדרך בה אתם מסתכלים על דברים, בכדי לשנות את הדברים עליהם אתם מסתכלים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור עם אנשים כימיה טובה ללא מילים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם אנשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
הבעיה הגדולה ביותר שמונעת מאנשים להצליח היא חסמים אישיים.
למדו כיצד לפתור חסמים אישיים כמו דחיינות, עצלנות, חוסר מיקוד בכדי לשנות לחלוטין את התוצאות שלכם.
קבלו ייעוץ טלפוני על התכניות המתקדמות שלנו
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

קבלו גישה בחינם לסדרת מדריכים לירידה במשקל
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור כימיה טובה עם נשים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם נשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות אישית.
כנס בניית הון באמצעות השקעות בנדל"ן. השאירו פרטים כדי לקבל מידע על הכנס.
קורס שוק ההון להגדלת ההכנסה הפסיבית והשקעה בביטקוין ומטבעות דיגיטליים
[חלק 1 מתוך 2]
קבלו גישה לקורס שופיפיי
קבלו פרטים נוספים על מסלול יזמים של Lifehacks ליצירת נכס אינטרנטי
קבלו פרטים נוספים על מסלול משקיעים של Lifehacks לרכישת נכס אינטרנטי
הרשמה מהירה לאתר
הירשמו בכדי לקבל גישה בלתי מוגבלת למדריכים מעשיים לפריצת גבולות.
קבלו גישה מיידית
גישה בחינם ל-14 יום לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks שתעזור לכם לפרוץ גבולות אישיים, כלכליים, חברתיים וחיות את החיים של מימוש עצמי אמיתי.
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
היו הראשונים לדעת שהפרק בסדרה עולה לאוויר
מה כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם עדכון?
ההרשמה בחינם
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
500 ש"ח במתנה לרכישת סלון חדש
בכל סניפי הרשת "עלמא עיצובים"
על שם מי לרשום את הקופון שלכם?
הטבה בלעדית לגולשי Lifehacks
קוד הקופון שלכם הוא: Lifehacks500
קבלו גישה מיידית
קבלו גישה למדריך המלא לביטחון עצמי של Lifehacks.
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
בחינם לזמן מוגבל
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאחרים?
קבלו גישה למאגר ההשקעות שלנו שסונן בקפידה בכדי לעזור לכם לצאת לחופש כלכלי.
רוצים לפרוץ את הגבולות? קבלו מידע על הקורסים של Lifehacks
הזדמנויות להשקעות מניבות לקוראי Lifehacks
בדקו את זכאותכם לדרכון פורטוגלי בחינם.
בני עדות המזרח? ייתכן שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי.