צירופי וגירושי מזונות (מאכלים מעכבי ספיגה) – המדריך המלא

צירופי וגירושי מזונות (מאכלים מעכבי ספיגה) – המדריך המלא

בשנים האחרונות החלה מהפכת הבריאות מכה שורשים במדינות המערב וביניהן ישראל; כיום אנשים מנסים לאכול מזונות בריאים יותר, להימנע ממזונות מזיקים, להשתדל לבצע פעילות גופנית ולבחון את התזונה היומית שלהם לפי סטנדרטים של בריאות ולא טעם או משקל. למרות הרצון הטוב, בסופו של דבר מה שאנו מכניסים לקיבה שלנו איננו הדבר המהותי היחידי, יש להתחשב גם באופן בו אנו מכניסים את המזון לפינו. תופתעו, אך שילובים מסוימים של מזונות מביאים למחסור בספיגה של ערכים תזונתיים קריטיים לגוף שלנו, גם עם עיכלנו מזון משובח ובריא. לעומת זאת, ישנם צירופי מזון אשר נחשבים למצוינים ואפילו מגבירים את הספיגה של המזון ומסייעים לתהליך עיכול תקין כאשר משלבים אותם יחדיו. כדי שנוכל להבדיל בין שני הסוגים, ריכזנו כאן עבורכם 10 אפשרויות מאכל, חלק כדאיות וחלק פחות, כך שתוכלו לבחון את התזונה שלכם לא רק לפי המרכיבים שלה, שילוב הטעמים או אפילו הערך הקלורי, אלא לפי הסדר הנכון.

אם תוכלו להכפיל את התפוקה שלכם, להגדיל את ההכנסה, לשפר את הכישורים הבין אישיים ולעצב את חייכם איך שתרצו, איך החיים שלכם יראו?

פירות

קבוצת הפירות היא קבוצה מהותית בעולם הבריאות, כך שמן הראוי שתהיה לה קבוצה משל עצמה. פירות הם מזונות מהטבע העשירים במגוון של ויטמינים, נוגדי חמצון ומינרלים. ישנן המלצות שונות בנוגע לפירות, אך בואו נביט בהם לרגע מרקע ביולוגי: בנוסף לערכים התזונתיים המופלאים שלהם, הפירות מורכבים בעיקר מחד-סוכרים פשוטים, אשר לא דורשים הרבה עיכול ומים. כאשר אנו אוכלים פירות, הם מתעכלים מאוד מהר בגוף, הגוף אפילו משתדל לעכל אותם מהר ככל האפשר.

משלמדנו כיצד פירות מורכבים, כעת ניתן להבין כיצד יש לצרוך אותם: ראשית, מומלץ לעכל פירות בצורתם המקורית ולא לעבד אותם למשקאות, מה שמוריד מהערך התזונתי שלהם (פרי-שייקים נחשבים לבריאים מאוד וכן עדיפים על הרבה אפשרויות מתוקות אחרות, אך לא על פרי טרי). משום שהפירות מתעכלים מהר בגוף, מומלץ לאכול אותם טרם ארוחה, בערך חצי שעה לפני, כדי לגרות את מערכת העיכול, לעורר את הקיבה ועמה את התאווה למזון.

אסור בתכלית האיסור לאכול פירות לאחר הארוחה. הגוף ממהר לעכל את הפירות, אך אם הם יגיעו לתור אחרונים, הוא יאלץ לעבור תור ארוך של מזונות המכילים פחמימות, חלבונים ושומנים – אשר דורשים זמן רב יותר לעיכול, לעומת הפירות. הדבר יוביל לעיכול לא תקין; כל מה שבריא במזונות הללו לא ייספג כראוי ורוב המזון פשוט יסווג כפסולת וחבל לאבד את הערכים התזונתיים הללו לשווא.

ברזל

ברזל ידוע כמינרל שאנשים רבים מתמודדים עם בעיות הספיגה שלו. יש להפריד בין בעיה פיזיולוגית המונעת את ספיגת הברזל כמו תלסמיה, לבין בעיות בתזונה שלנו שמונעות את ספיגת הברזל.

ברזל הינו מינרל חיוני לגוף התורם לעירנות שלנו על ידי העברת חמצן יעילה בגוף במערכת ההובלה ומהווה מרכיב חיוני בחלבון ואנזימים התורמים אנרגיה לגוף. בנוסף, הוא מביא לפעולות מעיים תקינה ומהווה גורם עיקרי בבניית הקולגן בגוף.

רשימה מלאה של מזונות המכילים ברזל: עצות, עלים ירוקים למיניהם (תרד, כוסברה, רוקט, עלי סלק, בזיליקום, פטרוזיליה…), עשבי תבלין, ארטישוק, סלרי, בטטה, אבוקדו, תותים, פסיפלורה, פטל, אוכמניות, שעועית, סויה, אפונה, חומוס, עדשים, קינואה, כוסמת, קשיו, פיסטוקים, שקדים, עגבנייה, צימוקים ועוד

כיצד נעכל ברזל נכון? מומלץ לאכול ברזל עם מזונות המכילים ויטמין C, משום שהם מסייעים בספיגה של המינרל במעיים ומונע את החמצון שלו.

לעומתו, מומלץ לא לאכול עם מזונות המכילים ברזל קקאו, קפאין, מזונות המכילים סידן כגון מוצרי חלב, אלכוהול, בשר וסוכרים. מומלץ לא לעכל מזונות כאלו שעתיים לפני או שעתיים אחרי אכילת מאכלים המכילים ברזל. חלק מהמאכלים ממריצים את העיכול ועקב כך לא מאפשרים לגוף לעבד את כל הברזל מהמאכלים ומפחית את ספיגתו. הסידן הוא מינרל אשר דורש תהליך ספיגה משל עצמו ועקב כך מפחית את איכות הספיגה של הברזל.

ויטמין C

ויטמין C נחשב לאחד הוויטמינים המהותיים בגופנו. הוא אחראי לייצור הקולגן בגופנו בנוסף לברזל, הוא מסייע לשימור העור, השיניים והחניכיים שלנו, מסייע בהחלמה של פצעים ואף התמודדות עם בעיית הרדיקלים החופשיים הנוצרת בגוף מעת לעת; משלים אלקטרונים למולקולות החסרות אלקטרונים (אם המולקולה לא מקבלת אלקטרון, הדבר גורם ל”מלחמת אלקטרונים” בגוף, המביאה להשלכות מזיקות). וויטמין C לא נאגר בגוף כלומר, הוא נשאר עמנו כל עוד הוא נצרך על ידינו באוכל ומופרש לאחר מכן דרך השתן. עקב כך, כדאי לאכול הרבה ויטמין C במהלך היום.

מאכלים המכילים ויטמין C כוללים פלפלים בכל הצבעים, גויאבה, פפאיה, קיווי, תות שדה, תפוז, מלון, לימון, פטרוזיליה, כרובית לא מבושלת, אשכולית, אפרסמון, ערמונים, קולרבי ועגבנייה.

ויטמין C מומלץ לאכול כמעט עם כל סוגי המזון, מלבד קפאין, אשר נוטה להמריץ את הדם ולהאיץ את תהליך העיכול, מה שמביא לפגיעה בספיגת הוויטמין בגוף. ויטמין C הוא גם ויטמין שמתכלה מהר, כך שמומלץ לאכול את המזונות המכילים אותו טריים ובסמוך לחתיכה שלכם. אם אתם בוחרים לבשל או לטגן מזונות המכילים ויטמין C, מומלץ לעשות זאת עם מעט שמן ומעט מאוד זמן.

ויטמין B12

נחשב לאחד הוויטמינים בעלי התפקידים המהותיים ביותר, בין היתר עבור צמיחה והתפתחות, ייצור החומר הגנטי של התאים, המפקח על תהליך היצירה של תאים חדשים בגוף ובעיקר כדוריות הדם האדומות. מחסור בוויטמין B12 עלול לגרום לחוסר איזון במערכות רבות בגוף.

ניתן להפיק B12  על ידי צריכת בקר ועוף, בייחוד האיברים הפנימיים כגון הכבד והלב, דגים, מוצרי חלב (בייחוד גבינות), ביצים (בעיקר החלמון), אצות ושמרי בירה.

באופן כללי, מאוד קשה לעכל את הוויטמין משום שבדרך כלל חסרים חלבונים נוספים שיסייעו בהובלתו והפירוק שלו בגוף. מומלץ לאכול לצד הוויטמין מזונות העשירים בחלבונים, סידן ומגנזיום, המסייעים לפירוק החלבונים ועקב כך לספיגה תקינה של הוויטמין. המזל הוא שהמאכלים המכילים את הוויטמין אף מכילים את התוספים הללו. הבעיה העיקרית היא שעבור צמחונים וטבעונים לא קיים מקור איכותי מספיק כדי להביא לספיגה יעילה של הוויטמין, מה שמונע מהם להצליח ולאגור את כמויות הוויטמין הנדרשות עבור הגוף שלנו, משום שהם לא אוכלים הרבה מהחי. עקב כך, מומלץ לצמחונים וטבעונים לצרוך תוסף של B12.

סידן

מינרל הנחשב לחיוני מאוד עבור הגוף שלנו, הסידן נחשב למרכיב חיוני עבור בניית העצמות והשיניים, משפר את התקשורת בין השרירים והעצבים, מסייע בתהליך הפרשת הורמונים ומסייע בתהליכי הפירוק של השומנים והחלבונים ובכך מפחית את רמות הכולסטרול בגוף.

ניתן למצוא סידן בכל הירקות הירוקים והעלים כגון פטרוזיליה, בזיליקום, אספרגוס, ברוקולי, רוקט, עירית, תרד, ועוד. בנוסף, בכרוב, כרובית, דלעת, תאנים, חרובים, טחינה, תפוזים קטניות, שקדים, סויה, צנון, גזר, סרדינים ומוצרי חלב.

סידן הוא אחד המינרלים שלגוף הכי קשה לעכל; ראשית, הגוף מעכל את הוויטמין בהתאם לצורך בלבד, כך שהוא לא יעכל כמות מוגברת של סידן לחינם. עקב כך, מומלץ לאכול סידן בהפרשים של שעות ולא להגזים במוצרים המכילים אותו כדי לא להעמיס על מערכת העיכול.

סידן נספג כיאות בגוף כאשר הוא מתעכל לצד מאכלים המכילים וויטמין D כגון פטריות, דגים, מוצרי חלב וביצים.

גם וויטמינים C ו- A תורמים לעיכול תקין של סידן, כך שמומלץ לאכול גם מוצרים המכילים ויטמין C כפי שמצוין מעלה או מאכלים המכילים ויטמין A כגון תפוחי אדמה, גזרים, בטטות, דלעת, כבדים, עירית, בצל ירוק, במיה, תרד, כרוב, פלפל אדום ועוד.

לעומתם, מומלץ להימנע מברזל, זרחן ומגנזיום, אשר מביאים להפחתה בספיגה כלומר, ממאכלים המכילים ברזל כמצוין מעלה ובנוסף קטניות, אגוזים, מוצרי סויה, דגנים מלאים, קקאו, בננות ובטטות. ישנם מאכלים המכילים גם סידן וגם מינרלים המעכבים את הספיגה. במקרים כאלו מומלץ לאזן את המצב ולהוסיף ויטמין C לארוחה, כדי להגביר את איכות הספיגה.

מגנזיום

מינרל נוסף אשר ייחודי וחיוני לגופנו. המגנזיום מסייע בתהליכי העיכול של השומנים, הפחמימות והחלבונים. מסייע בתהליך ייצור חומצות הגרעין של ה- DNA, חיוני לייצור אנרגיה עקב סיוע בפירוק הפחמימות לסוכרים בתוך התא ובשילוב עם הסידן מסייע לפעילות תקינה של השרירים והעצבים.

מגנזיום ניתן לספוג דרך מאכלים כגון קטניות, אגוזים, מוצרי סויה, דגנים מלאים, קקאו, בננות ובטטות.

מגנזיום נספג בגוף כפי שסידן נספג, לפי צורך, כך שמומלץ לעכל מגנזיום בהפרשים של מספר שעות בין ארוחה לארוחה. מוצרי חלב, ברזל, סידן וזרחן מונעים את ספיגתו של המגנזיום, כך שלא מומלץ לאכול מזונות המכילים מינרלים אלה. בנוסף, פעילות גופנית מפחיתה את כמות המגנזיום בגוף; משום שפעילות גופנית דורשת כמויות גדולות יותר של אנרגיה, נדרש פירוק גבוה יותר של פחמימות לסוכרים, דבר המצריך שימוש במינרל המגנזיום, מה שמפחית את רמות המגנזיום בדם.

אבץ

מינרל אשר אמור להיות ידוע בציבור, ומשום מה הרבה אנשים לא שמעו אודותיו מעולם. האבץ הינו חיוני מאוד לגופנו; הוא תורם לבניית ה- DNA, מבקר ומייצר חלבונים בגוף, מבקר ייצור והפרשה של הורמונים, שולט על מעל 300 אנזימים בגופנו ובעצם מהווה מעין שוטר תנועה המנסה להשליט סדר בגוף.

ניתן לספוג אבץ דרך אגוזים וזרעים (גרעיני דלעת, גריני חמנייה, קשיו, פקאן, צנוברים, שקדים…), שמרי בירה, מיסו, חיטה מלאה, שיפון, דוחן, קינואה, כבד, מוצרי חלב וביצים.

מומלץ לא לעכל אבץ עם דגנים מלאים, קטניות וירקות חיים, משום שהם מכילים חומצה פיטית הקושרת את האבץ ומונעת את ספיגתו בגוף. גם מינרלים שונים כגון סידן, ברזל וזרחן מעכבים את ספיגתו של האבץ עקב המשקל שלהם בעיכול כלומר, משום שכל מינרל מחפש קשר מסוים בגוף כדי להצליח להיספג, הם כולם מתחרים על אותם מקומות ספיגה. עקב כך, כאשר מספר מינרלים זקוקים למקורות ספיגה, איכות הספיגה של כל מינרל בפרט פוחתת.

לעומתם, פירות הדר דווקא תורמים לספיגה של אבץ, כך שמומלץ לשלב את אכילתם יחד עם מזונות המכילים אבץ או טרם או לאחר ארוחה העשירה במזונות המכילים אבץ.

עולם הוויטמינים והמינרלים הוא עולם עשיר שמחובתנו להכיר משום שמדובר בגוף שלנו. ישנם מאכלים רבים אשר מומלץ לנו לשלב יחד בארוחה חיונית, איכותית ודשנה עבור הגוף שלנו. לעומת זאת, כפי שניתן להבחין, ישנם מזונות אשר “נוטים להתווכח” זה עם זה או אפילו “להתחרות” על מקומות ומקורות פנויים לספיגה, כך שמומלץ לבחון כיצד לשלב מאכלים זה בזה וכיצד להרכיב ארוחות אשר מסייעות לספיגה ופירוק של חומרים שונים בגוף כדי להביא לתוצאה המקסימלית; מקסימום ספיגה ופירוק ומינימום אובדן של מינרלים או ויטמינים לשווא. כדאי לשקול להרכיב תפריט לפי הקווים המנחים במאמר זה, כדי לוודא שתצליחו לספוג את התוספים בצורה הנכונה ביותר.


קבלו גישה לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks, בחינם לחלוטין ל-14 ימים.

בתכנית תלמדו:

 • לעצב את איכות החיים שלכם ללא פשרות
 • להגדיל משמעותית את ההכנסה, לחסוך ולהשקיע
 • לשפר את הבריאות, לרדת במשקל ולהיכנס לכושר גם כשנראה שאין לכם זמן
 • לשפר את הכישורים הבין אישיים, לפתח מערכות יחסים חדשות ולשמר קיימות
 • לשפר את התפוקה, היעילות וכוח הרצון
 • להתגבר על חסמים פנימיים שמונעים מכם להצליח
קראו גם

הצטרפו למועדון החברים שלנו וקבלו עדכונים על תכנים מובילים

שתפו עם חברים

הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
רוצים יותר? השתתפו בקורסים של Lifehacks
הצטרפו להצלחה של מאות התלמידים שלנו ופרצו לדרך חדשה
קבלו גישה חינם
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שאנו שולחים על בסיס קבוע לחברים הרשומים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
נרשמתם בהצלחה !
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
מלווים אתכם להצלחה
קבלו קיצור דרך להצלחה בעזרת ליווי מהמומחים של Lifehacks
תוכן לחברים בלבד
הצטרפו חינם למועדון החברים הגדול בישראל להתפתחות אישית וכלכלית
קבלו גישה למדריך הזה ולעוד מאות מדריכים לחיים של עושר, בריאות והתפתחות.
תהפכו לשינוי
קבלו גישה לתוכן ועדכונים לחברים בלבד
כתובת אימייל
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
הצטרפו להקמת עסק אינטרנטי משלכם
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
30 ימים לגרסה הטובה ביותר שלכם
הצטרפו בחינם לתכנית השיפור העצמי שלנו בה אנו שולחים לכם מדריכים להתפתחות אישית, בכל יום.
בעל עסק? עזור ללקוחות למצוא אותך באמצעות שיווק חכם באינטרנט
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
הזדמנות עסקית בתחום המזון
רשת מצליחה מחפשת זכיינים, השאירו פרטים למידע נוסף
נדל"ן אינטרנטי: בנו נכס אינטרנטי מניב והתחילו להרוויח מהשכרת שטחי פרסום לחברות ענק כמו גוגל ופייסבוק
הצטרפו למועדון החברים שלנו כדי לקבל גישה לתוכן לחברים בלבד, זה בחינם.
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
אוהבים את Lifehacks? פרגנו לנו בלייק
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGbGlmZWhhY2tzLmNvLmlsJTJGJndpZHRoPTExNyZsYXlvdXQ9YnV0dG9uX2NvdW50JmFjdGlvbj1saWtlJnNpemU9c21hbGwmc2hvd19mYWNlcz10cnVlJnNoYXJlPXRydWUmaGVpZ2h0PTQ2JmFwcElkPTUwNzc0OTEwOTIzOTk5OSIgd2lkdGg9IjExNyIgaGVpZ2h0PSI0NiIgc3R5bGU9ImJvcmRlcjpub25lO292ZXJmbG93OmhpZGRlbiIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93VHJhbnNwYXJlbmN5PSJ0cnVlIj48L2lmcmFtZT4=
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הצטרפו ל-Lifehacks Mastery
הזמן הטוב ביותר לשינוי הוא הרגע הזה. התחילו את 14 ימי הניסיון שלכם עכשיו.
נדרש כרטיס אשראי תקין כדי להירשם. לאחר 14 ימי הניסיון, העלות הינה 39.99 לחודש. ניתן לבטל בכל עת.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
קבלו בכל יום, מדריכים להתפתחות אישית בחינם
קבלו גישה למדריכים הטובים ביותר שלנו. הזינו את האימייל אליו תרצו לקבל את המדריכים.
היחשפו להזדמנויות מיוחדות של Lifehacks להגדלת ההכנסה
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאנשים אחרים?
קבלו גישה מידית למדריך מעשי שישנה את הצורה בה אתם חושבים על כסף ומרוויחים כסף.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

יציאה מאזור הנוחות כמנוע לצמיחה אישית וכלכלית
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליציאה מאזור הנוחות. שנו את הדרך בה אתם מסתכלים על דברים, בכדי לשנות את הדברים עליהם אתם מסתכלים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור עם אנשים כימיה טובה ללא מילים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם אנשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
הבעיה הגדולה ביותר שמונעת מאנשים להצליח היא חסמים אישיים.
למדו כיצד לפתור חסמים אישיים כמו דחיינות, עצלנות, חוסר מיקוד בכדי לשנות לחלוטין את התוצאות שלכם.
קבלו ייעוץ טלפוני על התכניות המתקדמות שלנו
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור כימיה טובה עם נשים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם נשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות אישית.

קבלו גישה בחינם לסדרת מדריכים לירידה במשקל
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
כנס בניית הון באמצעות השקעות בנדל"ן. השאירו פרטים כדי לקבל מידע על הכנס.
קורס שוק ההון להגדלת ההכנסה הפסיבית והשקעה בביטקוין ומטבעות דיגיטליים
[חלק 1 מתוך 2]
קבלו גישה לקורס שופיפיי
קבלו פרטים נוספים על מסלול יזמים של Lifehacks ליצירת נכס אינטרנטי
קבלו פרטים נוספים על מסלול משקיעים של Lifehacks לרכישת נכס אינטרנטי
הרשמה מהירה לאתר
הירשמו בכדי לקבל גישה בלתי מוגבלת למדריכים מעשיים לפריצת גבולות.
קבלו גישה מיידית
גישה בחינם ל-14 יום לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks שתעזור לכם לפרוץ גבולות אישיים, כלכליים, חברתיים וחיות את החיים של מימוש עצמי אמיתי.
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
היו הראשונים לדעת שהפרק בסדרה עולה לאוויר
מה כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם עדכון?
ההרשמה בחינם
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
500 ש"ח במתנה לרכישת סלון חדש
בכל סניפי הרשת "עלמא עיצובים"
על שם מי לרשום את הקופון שלכם?
הטבה בלעדית לגולשי Lifehacks
קוד הקופון שלכם הוא: Lifehacks500
קבלו גישה מיידית
קבלו גישה למדריך המלא לביטחון עצמי של Lifehacks.
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
בחינם לזמן מוגבל
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאחרים?
קבלו גישה למאגר ההשקעות שלנו שסונן בקפידה בכדי לעזור לכם לצאת לחופש כלכלי.
רוצים לפרוץ את הגבולות? קבלו מידע על הקורסים של Lifehacks
הזדמנויות להשקעות מניבות לקוראי Lifehacks
בדקו את זכאותכם לדרכון פורטוגלי בחינם.
בני עדות המזרח? ייתכן שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי.