פירוש המציאות האובייקטיבית – איך לראות כל סיטואציה משני כיווני המשוואה

פירוש המציאות האובייקטיבית – איך לראות כל סיטואציה משני כיווני המשוואה

כולנו עוברים את מסע החיים בצורה מסוימת: רואים, שומעים, מריחים, טועמים וחשים את מה שסביבנו. החושים מטרתם לעבד את המציאות ולהציג אותה בפנינו, באופן הקרוב ביותר למה שהיא באמת.

בסופו של יום, בני אדם אינם יכולים לראות את כל הצבעים שקיימים בעולם, אינם יכולים לשמוע צליל שנמצא 40 ק”מ מהם ואינם בהכרח יכולים לפרש מידע על בסיס חוש אחד בלבד. הצורך הזה, בקשב של כל חמשת החושים, מביא פעמים רבות לעיוות המציאות.

מאוד פשוט למוחנו לעוות את המציאות – במידה ולא הקשבנו מספיק, היינו עייפים או פשוט לא הצלחנו להבין מה הפירוש של מילה מסוימת – לפתע כל העולם מקבל גוון מסוים, שכלל אינו מבטא את מה שבאמת קרה.

בעולם לא קיימת דעה אובייקטיבית אחת ועם זאת, כולנו יכולים לעבוד במטרה לכוון אותה לשם, ככל האפשר. כדי להימנע מטעויות, שיפוטים שגויים, מבוכות וכעסים, כיום נלמד כיצד להסיט את הווילון ולראות את החיים כמו שהם.

תמונת המציאות המעוותת

למה הכוונה? כולנו מתנהלים בעולם החיצון, אך אף אחד מאיתנו לא תופס אותו כפי שהוא, כפי שאף אחד מאיתנו, ככל הנראה לא רואה את העולם באותה צורה.

כל אחד ואחת מכם חושבים, מרגישים, מפרשים ומתנהגים אחרת, בהתאם לסיטואציות שונות. כך אפשר להסביר מאוד בקלות, מדוע אנשים מסוימים נהנים מפעילויות, שאחרים משתעממים בהן.

האופן שבו אנו חושבים, העקרונות שבהם אנו מאמינים והניסיון שלנו בחיים – כולם לימדו אותנו כיצד לפרש את המידע, שאנו קולטים מהעולם.

התהליך הוא כזה: ראשית, אתם קולטים מהסביבה מידע, באמצעות החושים שלכם. לאחר מכן, המוח מעבד את המידע ומנסה לפרש אותו, באופן שבו הוא ואתם בעצם, תוכלו להבין. הוא עושה זאת באמצעות שיוך מושגים, אירועים דומים שקרו בעבר והמצב הרגשי שלכם כרגע. בסופו של דבר, נולד סליל של מידע – מה שהמוח שלכם הבין שקרה בעולם החיצון כרגע. המוח יזכור אותו תמיד ובפעמים הבאות שתימצאו במצב דומה – הוא ידאג לקחת ממנו דוגמא.

בהתאם למה שהמוח שלכם הבין, אתם שולפים ממנו כיצד הייתם מתנהגים בדרך-כלל. באמצעות המידע הזה, אתם מתנהגים בצורה מסוימת בעולם החיצון.

הכול טוב ויפה, אך כיצד אתם מרגישים עכשיו? כיצד הייתם מגיבים בסיטואציה הזו בדרך-כלל? אולי כדאי לנסות ולשנות את המצב הקבוע, לספונטני יותר.

השתמשו בראש שלכם כבמכונת זמן

רוב בני האדם מתנהלים במצב של “טייס אוטומטי”, במשך רוב היום שלהם. מסיבה זו, פעמים רבות אתם נכנסים למצבים, שאתם כלל לא מודעים כיצד הגעתם אליהם מלכתחילה. אך כפי שכולנו היינו רוצים שיקשיבו לנו במאת האחוזים – כך גם האחר היה רוצה. כדי לנהל שיחה איכותית, קשב הוא מינימלי.

כדי להימנע מהתופעה, יהיה עליכם להתחשב בכל סיטואציה חברתית לפני ולאחר התרחשותה.

לפני

טרם פגישה עם מישהו, שעה-שעתיים קודם, כדאי לכם לנסות ולהבין כיצד אתם מרגישים ברגע זה ממש כלומר, האם אתם רעבים, עייפים, מצוברחים, עצבניים? אל תוציאו את זה על מי שאתם עומדים לפגוש. דאגו להיות מודעים לכך מראש ולהתמודד: לאכול, לישון מעט או להודות כי אנו עייפים ולקצר את הפגישה, להסביר שאנו כעוסים על X ולפרוק או פשוט לבטל – אין סיבה לפגוש מישהו, כאשר אתם מועדים לכעס – רק רצון ממשי יביא לפגישה טובה, מצחיקה ושמחה.

אם בכוונתכם לדון בנושא רציני במהלך הפגישה, אך אתם מרגישים כי לא תצליחו לשמור על קור-רוח בהתאם: דאגו לקחת הפסקה ופשוט לנוח, לנשום עמוק, דברו עם מישהו שחשוב לכם והתנחמו באמצעותו, במידת האפשר, אף הסבירו זאת למי שאתם נפגשים עמו. עשו הכול כדי להימנע, ממצב לא נעים כתוצאה מתחושה פנימית, שקורית רק בראש שלכם.

אחרי

איך היה בפגישה? נהניתם? סגרתם את העסקה? הלכתם לישון מחובקים? נסו ללמוד להבא כיצד להתנהג כראוי, כיצד לבטא את עצמכם בצורה חיובית ואופטימית וכיצד לשמור על קור-רוח, גם כשאינכם מצליחים להגיע עמו מן המוכן. כאשר אתם הוגים בדרכים לבטא חיובי ולהרחיק התנהגות כועסת, שלילית או עצבנית – אתם מלמדים את המוח שלכם דפוס התנהגות חדש, שאליו יוכל לפנות בעתיד, במקום לכעס.

התנהגות מודעת

במהלך הילדות, המוח של כולנו עדיין היה מאוד “מבולגן”: כל חלק וחלק בו, עדיין לא מצא את המקום הנוח ביותר להתאקלם בו, באופן קבוע. בגיל 12 בממוצע, המוח שלנו מתחלק סופית ובזכות זאת, פועל באופן אופטימלי לראשונה: המחשבות שלנו בהירות יותר, יכולות ההבנה שלנו מתעצמות משמעותית ויותר מכך – אנו יכולים להסיק מסקנות חדשות, שמעולם לא יכולנו להעלות על דעתנו.

אחת מהן, היא שלכל אחד ואחת מאיתנו יש מוח פועל המכיל אישיות, עקרונות, מחשבות, רגשות ורצונות – ממש כמונו. כתוצאה מכך, כאשר אתם מנהלים דו-שיח עם מישהי/ו, הם עלולים לפרש אותה בדרכים שונות לחלוטין.

בני האדם מפרשים מידע שהם קולטים מאחרים, בעיקר באמצעות שפת הגוף שלהם וטון הדיבור שלהם. שימו לב, כי תוכן השיחה לא משפיע באופן כה קריטי על אופן הפירוש. כלומר, אם תבטאו את הרצונות שלכם, בעודכם מדברים בטון בטוח, שמח ומקצועי ומלווים אליו תנועות גוף המשדרות ביטחון ואושר כגון בית-חזה פתוח, חיוך וקשר עין – רוב האנשים יגיבו אליכם בחיוביות.

עם זאת, כל בן אדם עדיין חושב בעצמו ומעבד מידע במוח שלו, לכן מה שאתם תשדרו לאחר, יתפוס בו רק במידה והוא באמת קשוב לסביבה שלכם: נאמר שחזרתם הביתה לאחר יום ארוך – כל מה שאתם רוצים, הוא להגיע למיטה. בשעות הללו של היום, אתם הרבה פחות ערניים לסביבה שלכם, אלא מודעים לעובדה שאתם מותשים ולכן, כל דבר קטן עשוי להצית בכם או במישהו אחר שליליות, התנגדות, התגוננות ואפתיות.

לכן כאשר אתם פונים למישהו, כדאי לכם להתחשב גם ביום שלהם, בתקופה שהם עוברים בחיים ובמצב הרוח הנוכחי שלהם.

להתנהלות חברתית כזו קוראים התנהגות מודעת – אתם “הכנתם שיעורי בית” וכדי למנוע ויכוחים, אי-נעימויות או לחץ, דאגתם להיות במצב רוח טוב, מאוזנים ורגועים.

כאשר אתם פוגשים מישהו, אתם זוכרים לשאול לשלומם מכל הלב, כדי לוודא כי הם במצב רוח מרומם או אם עבר עליהם יום לא פשוט והם זקוקים לנחמה או רגיעה. כאשר אתם מדברים עם האחר, הקפידו לשמור על שפת גוף פתוחה, כך שהאחר יחוש בנוח לדבר ולבטא את עצמו. במצבים כאלו, שמרו על חוקי “זכות הקדימה” והשתדלו להיות שם בשבילו קודם, גם אם עבר עליכם יום נוראי – הוא יהיה הרבה יותר קשוב לסיפור שלכם בכל מקרה, לאחר ש”יפרוק את משאו הנפשי”.

די להסחות דעת

העולם מצופה באירועים חיוניים שיש להקשיב אליהם, אך בעיקרו מלא בהסחות דעת מיותרות, שכל המטרה שלהן היא להפריע לנו לתפוס את המציאות כפי שהיא: בפלאפון, האנשים שחולפים על פנינו, הטלוויזיה, הרעש, תנועה חדה, הנושא שקודח בראשנו… כל הסחות הדעת הללו משפיעות על האופן שבו אנו ממוקדים במה שבאמת מתרחש במציאות. כתוצאה מכך, אנו עלולים לתפוס אותה בצורה שאיננה נכונה ולהיפגע או לא להבין למה הכוונה בנושא המדובר.

כדי להימנע מכך, נסו להימנע מהסחות הדעת הנפוצות ביותר, טרם מפגש:

 • קבעו לעצמכם כלל: אינכם נוגעים בפלאפון במהלך שיחה עם מישהו/י אחר/ת. אתם יכולים לכבות את הפלאפון אם ממש קשה לכם או פשוט לשים אותו על שקט. מה שחשוב הוא שכשהאחר מדבר – הפלאפון לא נוחר.
 • שמרו על קשר עין תמידי – אשר מבטיח לאחר כי אתם מקשיבים לו.
 • במהלך שיחות חשובות או אפילו אירועים חשובים, דאגו לסביבה שקטה ורגועה, שתאפשר לכם להתמקד במה שקורה מולכם.

נסו להגביל את החשיפה להסחות דעת ככל האפשר: נסו להתמקד בדבר אחד בכל פעם כאשר מדברים עמכם, הימנעו מלעשות מספר דברים בו-זמנית, הבינו מתי האדם שמולכם זקוק למלוא תשומת הלב שלכם, בייחוד אנשים שחוט המחשבה שלהם נקטע בקלות ועשויים לאבד את המטרה שלהם. ללא תשומת הלב המלאה שלכם, אתם לעולם לא תוכלו להבין אחד את השני באופן מלא.

אם אתם מתקשים למצוא את הקשב שלכם ותמיד נמשכים אל עבר הסחות דעת, נסו למצוא את המרכז המחשבתי שלכם, שיאפשר לכם להתמקד במציאות בכל עת: בצעו מדיטציה, בקשו מאנשים שלצידכם להיפגש באזור שיחסית נטול גירויים, קחו דף ועט ורשמו את נושא השיח, בקשו הפסקה, נסו לשאול שאלות מכוונות, שיסייעו לכם לפתח עניין והבנה עמוקה יותר בנושא – כל דבר, שיסייע לכם לתפוס את המציאות כפי שהיא, בלי הצגות ובלי שיפוטים אישיים.

הקשיבו!

המרכיב החשוב ביותר למציאות אמיתית הוא קשב פעיל לסביבה. הקשב תורם להבנה עצמה של הסיטואציה. ככל שנהיה ממוקדים יותר ברגע – כך הפירוש שלנו לסיטואציה יהיה קרוב למציאות ככל האפשר.

כאשר אנו מקשיבים בכוונה להבין, אנו עושים זאת בראש פתוח, ללא דעות קדומות, מסקנות או ציפיות מוטעות.

תקשורת בכוונה להבין מתבצעת באמצעות שאלות נכונות, שמבטיחות כי המסר יועבר בצורה הנכונה ביותר ואנו נבין אותו ונטמיע אותו בזיכרון שלנו ביעילות.

הקשב בכוונה להבין משמעותו להיכנס לשיחה עם עניין כנה לתפוס את מה שהאחר מנסה להעביר לכם ולהיות ערני לשפת הגוף שלו, לשיחה עצמה ולרגשות שמובעים בטונים של הדובר.

הסתכלו פנימה בזמן המתאים

כאשר אתם מבצעים קשב פעיל, חשוב מאוד להימנע מפירושים רבים, שעשויים לגרום לדובר לחשוב כי אנו מבינים יותר טוב ממנו, כי אנו מבינים דבר מה לפני שהוא סיים להסביר אותו (משום שלא הבנו) או לבחון אספקטים רבים שלנו, בהשוואה למתרחש כרגע.

כאשר אנו מעבדים את המידע בעצמנו באמצעות מחשבות ותהיות, אנו מונעים מעצמנו את האפשרות להיות קשובים לסביבה. בינתיים, אנשים ממשיכים לדבר, אירועים מוסיפים להתרחש ואנו מפספסים את הפואנטה – תקועים בתוך הראש שלנו.

תנו לאנשים לבטא את עצמם ולהרגיש כי שומעים אותם. תנו לחיים להתרחש ואל תתנו להם לעבור לידכם – היו ממוקדים בהם ובמה שקורה סביבכם. אתם תמיד תוכלו למצוא זמן לעבד את המידע כאשר האדם השני מחכה לתגובה שלכם, כאשר אתם בנסיעה או כאשר אתם מבלים זמן עם עצמכם. אבל כעת… בעודכם מצויים בסיטואציה עצמה – הקפידו להיות נוכחים במלוא הכוח.

קראו גם

הצטרפו למועדון החברים שלנו וקבלו עדכונים על תכנים מובילים

שתפו עם חברים

הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
רוצים יותר? השתתפו בקורסים של Lifehacks
הצטרפו להצלחה של מאות התלמידים שלנו ופרצו לדרך חדשה
קבלו גישה חינם
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שאנו שולחים על בסיס קבוע לחברים הרשומים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
נרשמתם בהצלחה !
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
מלווים אתכם להצלחה
קבלו קיצור דרך להצלחה בעזרת ליווי מהמומחים של Lifehacks
תוכן לחברים בלבד
הצטרפו חינם למועדון החברים הגדול בישראל להתפתחות אישית וכלכלית
קבלו גישה למדריך הזה ולעוד מאות מדריכים לחיים של עושר, בריאות והתפתחות.
תהפכו לשינוי
קבלו גישה לתוכן ועדכונים לחברים בלבד
כתובת אימייל
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
הצטרפו להקמת עסק אינטרנטי משלכם
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
30 ימים לגרסה הטובה ביותר שלכם
הצטרפו בחינם לתכנית השיפור העצמי שלנו בה אנו שולחים לכם מדריכים להתפתחות אישית, בכל יום.
בעל עסק? עזור ללקוחות למצוא אותך באמצעות שיווק חכם באינטרנט
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
הזדמנות עסקית בתחום המזון
רשת מצליחה מחפשת זכיינים, השאירו פרטים למידע נוסף
נדל"ן אינטרנטי: בנו נכס אינטרנטי מניב והתחילו להרוויח מהשכרת שטחי פרסום לחברות ענק כמו גוגל ופייסבוק
הצטרפו למועדון החברים שלנו כדי לקבל גישה לתוכן לחברים בלבד, זה בחינם.
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
אוהבים את Lifehacks? פרגנו לנו בלייק
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGbGlmZWhhY2tzLmNvLmlsJTJGJndpZHRoPTExNyZsYXlvdXQ9YnV0dG9uX2NvdW50JmFjdGlvbj1saWtlJnNpemU9c21hbGwmc2hvd19mYWNlcz10cnVlJnNoYXJlPXRydWUmaGVpZ2h0PTQ2JmFwcElkPTUwNzc0OTEwOTIzOTk5OSIgd2lkdGg9IjExNyIgaGVpZ2h0PSI0NiIgc3R5bGU9ImJvcmRlcjpub25lO292ZXJmbG93OmhpZGRlbiIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93VHJhbnNwYXJlbmN5PSJ0cnVlIj48L2lmcmFtZT4=
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הצטרפו ל-Lifehacks Mastery
הזמן הטוב ביותר לשינוי הוא הרגע הזה. התחילו את 14 ימי הניסיון שלכם עכשיו.
נדרש כרטיס אשראי תקין כדי להירשם. לאחר 14 ימי הניסיון, העלות הינה 39.99 לחודש. ניתן לבטל בכל עת.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
קבלו בכל יום, מדריכים להתפתחות אישית בחינם
קבלו גישה למדריכים הטובים ביותר שלנו. הזינו את האימייל אליו תרצו לקבל את המדריכים.
היחשפו להזדמנויות מיוחדות של Lifehacks להגדלת ההכנסה
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאנשים אחרים?
קבלו גישה מידית למדריך מעשי שישנה את הצורה בה אתם חושבים על כסף ומרוויחים כסף.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

יציאה מאזור הנוחות כמנוע לצמיחה אישית וכלכלית
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליציאה מאזור הנוחות. שנו את הדרך בה אתם מסתכלים על דברים, בכדי לשנות את הדברים עליהם אתם מסתכלים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור עם אנשים כימיה טובה ללא מילים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם אנשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
הבעיה הגדולה ביותר שמונעת מאנשים להצליח היא חסמים אישיים.
למדו כיצד לפתור חסמים אישיים כמו דחיינות, עצלנות, חוסר מיקוד בכדי לשנות לחלוטין את התוצאות שלכם.
קבלו ייעוץ טלפוני על התכניות המתקדמות שלנו
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור כימיה טובה עם נשים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם נשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות אישית.

קבלו גישה בחינם לסדרת מדריכים לירידה במשקל
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
כנס בניית הון באמצעות השקעות בנדל"ן. השאירו פרטים כדי לקבל מידע על הכנס.
קורס שוק ההון להגדלת ההכנסה הפסיבית והשקעה בביטקוין ומטבעות דיגיטליים
[חלק 1 מתוך 2]
קבלו גישה לקורס שופיפיי
קבלו פרטים נוספים על מסלול יזמים של Lifehacks ליצירת נכס אינטרנטי
קבלו פרטים נוספים על מסלול משקיעים של Lifehacks לרכישת נכס אינטרנטי
הרשמה מהירה לאתר
הירשמו בכדי לקבל גישה בלתי מוגבלת למדריכים מעשיים לפריצת גבולות.
קבלו גישה מיידית
גישה בחינם ל-14 יום לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks שתעזור לכם לפרוץ גבולות אישיים, כלכליים, חברתיים וחיות את החיים של מימוש עצמי אמיתי.
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
היו הראשונים לדעת שהפרק בסדרה עולה לאוויר
מה כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם עדכון?
ההרשמה בחינם
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
500 ש"ח במתנה לרכישת סלון חדש
בכל סניפי הרשת "עלמא עיצובים"
על שם מי לרשום את הקופון שלכם?
הטבה בלעדית לגולשי Lifehacks
קוד הקופון שלכם הוא: Lifehacks500
קבלו גישה מיידית
קבלו גישה למדריך המלא לביטחון עצמי של Lifehacks.
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
בחינם לזמן מוגבל
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאחרים?
קבלו גישה למאגר ההשקעות שלנו שסונן בקפידה בכדי לעזור לכם לצאת לחופש כלכלי.
רוצים לפרוץ את הגבולות? קבלו מידע על הקורסים של Lifehacks
הזדמנויות להשקעות מניבות לקוראי Lifehacks
בדקו את זכאותכם לדרכון פורטוגלי בחינם.
בני עדות המזרח? ייתכן שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי.