כיצד ויכוחים קשים עם בני הזוג פותחים דלתות למחלות

כיצד ויכוחים קשים עם בני הזוג פותחים דלתות למחלות

כולנו מוצאים את עצמנו בוויכוחים עם בני הזוג מידי פעם ופעם. האמת היא שדיי בריא שלעיתים נמצא את עצמנו לא מסכימים על נושא מסוים.

אם תוכלו להכפיל את התפוקה שלכם, להגדיל את ההכנסה, לשפר את הכישורים הבין אישיים ולעצב את חייכם איך שתרצו, איך החיים שלכם יראו?

עם זאת, עימותים תמידיים עם בני הזוג שלנו אינם בריאים למערכת היחסים שלנו ולבריאות האישית שלנו. מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת אוהיו מצא כי כאשר זוגות מנהלים ויכוחים מרירים לעיתים קרובות, הסיכויים גבוהים יותר כי הם יפתחו בעיות בריאות שונות ולרבות מעי דליף – תופעה שמביאה לשחרור של חיידקים למחזור הדם שלנו, מזהמת אותו ועשויה להביא לדלקתיות-יתר והיווצרות של מחלות נוספות בגופנו.

ג’ניס קיקולט-גלייזר היא ד”ר ומנהלת של מוסד הבריאות ההתנהגותית של אוניברסיטת אוהיו. היא הובילה את המחקר המתואר כאן והסיקה, כי קידום דלקתיות-יתר באופן כרוני, יביא פעמים רבות לקשיי בריאות מגוונים כגון מחלות לב וכלי דם, סוכרת, דלקות פרקים למיניהן, עקרות וירידה בתפקוד הכולל של גופנו. מסיבה זו היא החלה לנתח כיצד לחץ במערכות יחסים, משפיע על גופנו מבחינה פיזית.

במחקר זה, ג’ניס וחברי הצוות שלה סקרו יותר מ- 40 זוגות נשואים ובריאים מבחינה גופנית, אשר דיווחו כי אינם מרוצים ברמה מסוימת מחיי הנישואין שלהם. במהלך המחקר, עודדו את הזוגות לדון בסוגיות שמובילות אותם למריבות לעיתים קרובות (כמו כסף או חמים/חמות) ולנסות למצוא להן פתרונות פוטנציאליים.

הדיונים נמשכו כ- 20 דקות שבמהלכן, הזוגות נותרו לבדם בחדר שנותר באמצעות מצלמות. החוקרים בחנו כיצד הזוגות רבו, מקפידים לשים לב בייחוד להתנהגות הוורבלית שלהם ושפת הגוף שלהם כלפי בני הזוג כגון גלגולי עיניים או ביקורת כלפי בני הזוג. החוקרים סיפרו כי חלק מהזוגות פשוט ויתרו והאמינו כי אינם יכולים למצוא פתרון איכותי לקושי, בעוד שאחרים פשוט ניבלו את הפה וזלזלו בבני הזוג שלהם.

החוקרים דרגו את רמת העוצמתיות של הוויכוחים של הזוגות השונים ולקחו מהם דגימות דם טרם העימות ואחריו. הם השוו בין שתי בדיקות הדם ומצאו, כי גם הנשים וגם הגברים שהציגו התנהגות עוינת יותר במהלך הדיונים, הציגו רמות גבוהות יותר של החלבון LPS – חלבון שמעיד על סיכון להיווצרות של מעי דליף. לעומתם, זוגות שהתווכחו באופן נעים ורגוע יותר הציגו רמות נמוכות יותר של LPS.

בנוסף, אנשים שהציגו התנהגות עוינת עם בני הזוג שלהם ואף אובחנו בעבר כסובלים מדיכאון או תופעת מצב רוח כזו או אחרת, נמצאו כבעלי סיכון גבוה יותר להיווצרות של מעי דליף.

מחקרים שנערכו על חיות בנושא הוכיחו כי לחץ אכן עשוי להוביל למעי דליף בעכברים. מחקרים אודות דיכאון קליני הציגו ראיות דומות ועם זאת, לחץ כרוני עשוי להוביל למעי דליף אף יותר, שיגרום לדלקתיות-יתר במהירות.

עם זאת, יש לציין כי הממצאים לא מציעים להגלות ויכוחים או אי-הסכמות במערכת היחסים. כל מערכת יחסים בריאה תכלול בהכרח אי-הסכמות, אבל ישנה דרך לדבר על הדברים: דיון רגוע, ממוקד ועדין ישמור עלינו מאוזנים נפשית ופיזית לאורך היום ובריאים בטווח הארוך.

מערכות יחסים ובריאות הולכים יד ביד

הממצאים של אוניברסיטת אוהיו נדמים כהגיוניים מאוד, שכן מחקרים בעבר איששו כי לחץ מזיק לבריאותנו: מזה שנים אנו יודעים כי לחץ מוביל לעייפות, כאבים, נדודי-שינה, חרדה, מחלות של מערכת העיכול כגון אולקוס ומעי רגיז, מחלות של המערכת ההורמונלית שלנו ואף מחלות לב וכלי דם כגון לחץ דם גבוה, התקף לב, שבץ ועוד.

במילים אחרות – לחץ במערכת היחסים לאורך זמן, ישפיע בוודאות על הבריאות של גופנו.

משום שאנשים מתוכנתים להיקשר לבני אדם אחרים ובעלי תשוקה אינסטינקטיבית להתחבר לאנשים – כאשר איננו מנהלים מערכת יחסים מאוזנת עם האנשים שאנו אוהבים יותר מכל – הגוף שלנו בעצמו יסבול מחוסר איזון.

מערכת היחסים מושפעת משלושה גורמים: סוג הלחץ (אינדיבידואלי או זוגי), רמת הלחץ והתגובה שלנו ללחץ הזה.

סוג הלחץ פונה לדבר מה שמשפיע על אחד מאיתנו במערכת היחסים (מוות של קרוב, אובדן עבודה, מחלה…) או דבר מה שמשפיע על שני בני הזוג (כלכלה, ילדים, בעיה רגשית בין בני הזוג…).

לחץ אינדיבידואלי הוא לחץ אישי, שלא נגרם כתוצאה ממערכת היחסים עצמה, אך משפיע עליה מאוד בשל היותו קיים: כאשר אחד מאיתנו לחוץ במערכת היחסים או סובל מבעיה מסוימת, יהיה לנו קשה להקדיש את עצמנו למערכת היחסים ברמה הנחוצה.

פסיכולוגים רבים שמספקים יעוץ זוגי מספרים כי כאשר הם מזהים שאחד מבני הזוג סובל מבעיה אישית שעליו לפתור כמו דיכאון, חרדה או טראומה מהעבר, הם מפנים אותם לפסיכולוגים שמטפלים באינדיבידואל, כך שיוכלו לפתור את הבעיה שלהם קודם. לאחר שהם משלימים עם הקשיים האישיים שלהם, הם שבים לייעוץ זוגי, כך שיוכלו לפתור את הקשיים שהם חווים עם בני הזוג.

אם אנו יודעים כי בני הזוג שלנו יוצרים את הלחץ, הגיע הזמן לשבת עמם ולהסביר להם כי אנחנו מבינים את הקשיים שלהם, אך הם משפיעים לרעה על החיים שלהם ועל מערכת היחסים המשותפת שלכם. מסיבה זו עליכם לשבת יחד ולנסות למצוא פתרון, שיפיג את הלחץ מהחיים של בני הזוג שלנו.

לחץ זוגי מתרחש לרוב כתוצאה מאי-הסכמות שונות בין בני הזוג כגון: איזה בית נקנה? היכן נטוס לחופשה? כיצד נחנך את הילדים שלנו? כיצד נדאג לעצמנו מבחינה כלכלית? כיצד נהנה מסקס ואינטימיות (אהבה רכה וחמה) במערכת היחסים שלנו?

מחקרים מצאו, כי עיקר הקשיים שמביאים נשים או גברים לבחור לסיים מערכת יחסים הם:

נשים:

 • “רצינו דברים שונים בחיים שלנו”
 • “אני רציתי להיות עם בן הזוג שלי יותר זמן ממה שהוא הציע וסיפק לי”
 • “התווכחנו 24/7”
 • “היינו בשלבים שונים בחיינו”
 • “התזמון שלנו היה שגוי”

גברים:

 • “היו לנו בעיות אינטימיות”
 • “רצינו דברים שונים מהחיים”
 • “היא בגדה בי”
 • “התווכחנו כל הזמן”
 • “אנחנו בשלבים שונים בחיים שלנו”

המציאות היא שגם גברים וגם נשים מוכנים להיפרד מבני הזוג שלהם במידה והם מתווכחים על בסיס קבוע. מכך ניתן להסיק כי אותם אנשים מתקשים או לא כשירים לפתור קונפליקטים בצורה בריאה.

רמת הלחץ אף מושפעת באופן חריף מנושא הוויכוח: ויכוח אודות המקום שנטוס אליו לחופשה אינו מלחיץ במיוחד, לעומת ויכוח אודות הפיננסים של הבית, בייחוד אם אנחנו או אחד מאיתנו מצויים בחובות כלכליים.

כיצד נגיב נכון ללחץ?

בעוד שלחץ הוא רגש בלתי-נמנע וחלק בלתי-נפרד מהחיים של כולנו, לחץ בין בני הזוג הוא קשה במיוחד: בני הזוג שלנו הם מקור התמיכה שלנו, האנשים הקרובים אלינו ביותר בעולם, החברים הכי טובים שלנו. כאשר הם הופכים למקור הלחץ שלנו, מקור התמיכה שלנו נעלם וכעת, אנו מרגישים כי עלינו להתמודד עם כל הקושי הזה לבד. כתוצאה מכך אנו חווים לחץ כפול ומכופל.

כדי למנוע ויכוחים במערכת יחסים, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לפתח מודעות עצמית. אם אנחנו מתווכחים עם בני הזוג שלנו, אם אנו חווים לחץ או שבני הזוג שלנו חווים לחץ בחיים האישיים שלהם, מחובתנו להסתכל במראה ולשאול את עצמנו “כיצד כל זה משפיע עליי? מה אני יכול/ה לעשות כדי לעזור לשותף/פה שלי? מה אני יכול/ה לעשות כדי למטב את מערכת היחסים שלי ולשוב לסטטוס קוו של אושר ואהבה?”.

לדוגמא, אם אנחנו עמוסים בעבודה כעת, כדאי לנו להיות מודעים לאפשרות שאנו נשליך את הפחד, החרדה, התסכול והמכשולים שעומדים בדרכנו על בני הזוג שלנו.

כאשר אנו חווים לחץ זוגי, עלינו להתייחס למצב באותו אופן: נאמר ששנינו לחוצים באשר לתשלום המשכנתא הבא שלנו, אם אנו לא מודעים ללחץ הכלכלי המשותף הזה, אנו עלולים לחזור הביתה ולייצר ויכוח עם בני הזוג – רק כדי להקל על הלחץ שאנו חווים. בוויכוח הזה אנו עלולים להאשים את בני הזוג שלנו בבעיות המשותפות שלנו ולפגוע בהם עמוקות כתוצאה מכך. משום שהם סובלים מלחץ בעצמם כעת, יתכן מאוד כי לא יחששו להשתלח בנו בחזרה.

כדי להתמודד ביעילות ואלגנטיות עם ויכוחים בינינו ובין בני הזוג, כדאי לנו:

 • לשים לב למה שאנחנו מנסים להשיג באמצעות הוויכוח הזה. האם אנו מתווכחים עם בני הזוג שלנו משום שאנו רוצים להיות צודקים או משום שאנו מנסים להעניש את בני הזוג שלנו? אולי אנחנו לא קטנוניים ובאמת מחפשים פתרון איכותי לבעיה משותפת?
 • נהיה מודעים יותר למה שאנחנו מרגישים ומה שקורה בגופנו. האם אנחנו נושמים נשימות שטחיות? מזיעים? חשים כי השרירים שלנו הופכים לנוקשים יותר? האם הלב שלנו דופק? קשה לנו לנשום? כואבת לנו הבטן? אם אנו חווים אפילו אחד מהתסמינים הללו, כדאי לנו לנסות לקחת נשימות איטיות ועמוקות, כדי לשוב למרכז של רוגע.
 • אם אנו מבינים כי הרגשות שלנו או של בני הזוג שלנו מעפילים על השיחה והיא הופכת למרירה וחדורת עצבים, זה המקום להפסיק את השיח ולומר לבני הזוג שלנו, ששנינו זקוקים להליכה של 20 דקות, שתסייע לנקות את הראש שלנו. במהלך ההליכה עצמה, נמשיך לנסות ולמצוא את השקט שלנו באמצעות נשימות ממוקדות, איטיות ועמוקות. אף כדאי לנו לנסות ולהתוודע לסביבה שלנו: לעצים הירוקים, השמש הנעימה, לחוש את הרוח על הפנים וליהנות מהאוויר הצח.

הדבר החשוב ביותר איננו הוויכוח, אלא הדרך שבה אנו מתווכחים והאופן שבו אנו פותרים את הוויכוח. ויכוחים לא משמידים את מערכת היחסים, אלא האופן שבו הם מתנהלים.

יש לציין כי גם לתזונה שלנו ולכמות הפעילות הגופנית שאנו מבצעים ישנן השפעות קריטיות על הבריאות של גופנו. אם אנו מרבים להילחץ לעיתים קרובות, פעמים רבות נאפשר לעצמנו לאכול מאכלים שומניים, מתוקים ולא בריאים שרק יוסיפו להחמיר את בריאותנו הפיזית. בנוסף, כאשר אנו לחוצים אנו זקוקים להרבה מנוחה ושינה, שפעמים רבות לא יספקו אותנו באופן מלא. שינה שאינה עמוקה ואיכותית, לצד תזונה לא בריאה, הם מתכון לאסון פיזי.

לכן, כאשר אנו לחוצים כדאי לנו לשים לב למה שאנחנו עושים, מה שאנחנו לא עושים וההשפעה של הלחץ הזה על החיים שלנו בכלל ומערכות היחסים שלנו בפרט.


קבלו גישה לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks, בחינם לחלוטין ל-14 ימים.

בתכנית תלמדו:

 • לעצב את איכות החיים שלכם ללא פשרות
 • להגדיל משמעותית את ההכנסה, לחסוך ולהשקיע
 • לשפר את הבריאות, לרדת במשקל ולהיכנס לכושר גם כשנראה שאין לכם זמן
 • לשפר את הכישורים הבין אישיים, לפתח מערכות יחסים חדשות ולשמר קיימות
 • לשפר את התפוקה, היעילות וכוח הרצון
 • להתגבר על חסמים פנימיים שמונעים מכם להצליח
קראו גם

הצטרפו למועדון החברים שלנו וקבלו עדכונים על תכנים מובילים

שתפו עם חברים

הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
רוצים יותר? השתתפו בקורסים של Lifehacks
הצטרפו להצלחה של מאות התלמידים שלנו ופרצו לדרך חדשה
קבלו גישה חינם
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שאנו שולחים על בסיס קבוע לחברים הרשומים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
נרשמתם בהצלחה !
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
מלווים אתכם להצלחה
קבלו קיצור דרך להצלחה בעזרת ליווי מהמומחים של Lifehacks
תוכן לחברים בלבד
הצטרפו חינם למועדון החברים הגדול בישראל להתפתחות אישית וכלכלית
קבלו גישה למדריך הזה ולעוד מאות מדריכים לחיים של עושר, בריאות והתפתחות.
תהפכו לשינוי
קבלו גישה לתוכן ועדכונים לחברים בלבד
כתובת אימייל
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
הצטרפו להקמת עסק אינטרנטי משלכם
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
30 ימים לגרסה הטובה ביותר שלכם
הצטרפו בחינם לתכנית השיפור העצמי שלנו בה אנו שולחים לכם מדריכים להתפתחות אישית, בכל יום.
בעל עסק? עזור ללקוחות למצוא אותך באמצעות שיווק חכם באינטרנט
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
הזדמנות עסקית בתחום המזון
רשת מצליחה מחפשת זכיינים, השאירו פרטים למידע נוסף
נדל"ן אינטרנטי: בנו נכס אינטרנטי מניב והתחילו להרוויח מהשכרת שטחי פרסום לחברות ענק כמו גוגל ופייסבוק
הצטרפו למועדון החברים שלנו כדי לקבל גישה לתוכן לחברים בלבד, זה בחינם.
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
אוהבים את Lifehacks? פרגנו לנו בלייק
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGbGlmZWhhY2tzLmNvLmlsJTJGJndpZHRoPTExNyZsYXlvdXQ9YnV0dG9uX2NvdW50JmFjdGlvbj1saWtlJnNpemU9c21hbGwmc2hvd19mYWNlcz10cnVlJnNoYXJlPXRydWUmaGVpZ2h0PTQ2JmFwcElkPTUwNzc0OTEwOTIzOTk5OSIgd2lkdGg9IjExNyIgaGVpZ2h0PSI0NiIgc3R5bGU9ImJvcmRlcjpub25lO292ZXJmbG93OmhpZGRlbiIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93VHJhbnNwYXJlbmN5PSJ0cnVlIj48L2lmcmFtZT4=
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הצטרפו ל-Lifehacks Mastery
הזמן הטוב ביותר לשינוי הוא הרגע הזה. התחילו את 14 ימי הניסיון שלכם עכשיו.
נדרש כרטיס אשראי תקין כדי להירשם. לאחר 14 ימי הניסיון, העלות הינה 39.99 לחודש. ניתן לבטל בכל עת.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
קבלו בכל יום, מדריכים להתפתחות אישית בחינם
קבלו גישה למדריכים הטובים ביותר שלנו. הזינו את האימייל אליו תרצו לקבל את המדריכים.
היחשפו להזדמנויות מיוחדות של Lifehacks להגדלת ההכנסה
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאנשים אחרים?
קבלו גישה מידית למדריך מעשי שישנה את הצורה בה אתם חושבים על כסף ומרוויחים כסף.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

יציאה מאזור הנוחות כמנוע לצמיחה אישית וכלכלית
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליציאה מאזור הנוחות. שנו את הדרך בה אתם מסתכלים על דברים, בכדי לשנות את הדברים עליהם אתם מסתכלים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור עם אנשים כימיה טובה ללא מילים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם אנשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
הבעיה הגדולה ביותר שמונעת מאנשים להצליח היא חסמים אישיים.
למדו כיצד לפתור חסמים אישיים כמו דחיינות, עצלנות, חוסר מיקוד בכדי לשנות לחלוטין את התוצאות שלכם.
קבלו ייעוץ טלפוני על התכניות המתקדמות שלנו
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור כימיה טובה עם נשים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם נשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות אישית.

קבלו גישה בחינם לסדרת מדריכים לירידה במשקל
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
כנס בניית הון באמצעות השקעות בנדל"ן. השאירו פרטים כדי לקבל מידע על הכנס.
קורס שוק ההון להגדלת ההכנסה הפסיבית והשקעה בביטקוין ומטבעות דיגיטליים
[חלק 1 מתוך 2]
קבלו גישה לקורס שופיפיי
קבלו פרטים נוספים על מסלול יזמים של Lifehacks ליצירת נכס אינטרנטי
קבלו פרטים נוספים על מסלול משקיעים של Lifehacks לרכישת נכס אינטרנטי
הרשמה מהירה לאתר
הירשמו בכדי לקבל גישה בלתי מוגבלת למדריכים מעשיים לפריצת גבולות.
קבלו גישה מיידית
גישה בחינם ל-14 יום לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks שתעזור לכם לפרוץ גבולות אישיים, כלכליים, חברתיים וחיות את החיים של מימוש עצמי אמיתי.
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
היו הראשונים לדעת שהפרק בסדרה עולה לאוויר
מה כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם עדכון?
ההרשמה בחינם
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
500 ש"ח במתנה לרכישת סלון חדש
בכל סניפי הרשת "עלמא עיצובים"
על שם מי לרשום את הקופון שלכם?
הטבה בלעדית לגולשי Lifehacks
קוד הקופון שלכם הוא: Lifehacks500
קבלו גישה מיידית
קבלו גישה למדריך המלא לביטחון עצמי של Lifehacks.
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
בחינם לזמן מוגבל
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאחרים?
קבלו גישה למאגר ההשקעות שלנו שסונן בקפידה בכדי לעזור לכם לצאת לחופש כלכלי.
רוצים לפרוץ את הגבולות? קבלו מידע על הקורסים של Lifehacks
הזדמנויות להשקעות מניבות לקוראי Lifehacks
בדקו את זכאותכם לדרכון פורטוגלי בחינם.
בני עדות המזרח? ייתכן שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי.