איך לחנך את ילדיכם חינוך פיננסי נכון

איך לחנך את ילדיכם חינוך פיננסי נכון

כולם יודעים כי חינוך הילדים איננו משימה פשוטה כלל וכלל. “אין במבה! אין במבה.” כמה פעמים מצאתם את עצמכם זועקים זאת ברחוב? האם אי פעם תהיתם מדוע ילדכם לא מבין?

אם תוכלו להכפיל את התפוקה שלכם, להגדיל את ההכנסה, לשפר את הכישורים הבין אישיים ולעצב את חייכם איך שתרצו, איך החיים שלכם יראו?

אל תקנו כל דבר

הטעות הראשונה של כל הורה היא שהוא נכנע לבקשותיהם של ילדיו על בסיס קבוע. כן, הילד צועק ובוכה ואתם מבקשים כי יירגע, אך האם הכניעה החד-פעמית הזו היא שיעור חיובי לילד שלכם? ילדים זקוקים לגבולות, להבין דרכי התנהגות, למה זה ככה וזה ככה. כאשר אתם אומרים “כן” לילד שלכם, במיוחד אם כבר אמרתם לא קודם, אתם מסבירים לו שני דברים: האחד הוא שה-“לא” שלכם איננו חקוק בסלע, כך שהם יכולים לדרוך עליכם ולהתעקש ובסוף כן תאמרו להם “כן”. שנית, הם תמיד יקבלו את מה שהם רוצים, כך שיהיה להם קשה יותר לדחות סיפוקים בעתיד. לדוגמא, אם ילד יקבל במבה כל פעם שהוא מבקש אחת, בפעם שיהיה בלתי-אפשרי לקנות לו במבה הוא לא יבין איך המצב אפשרי, הריי תמיד קיבל במבה עד היום, אז מה קרה? הילד לא יבין כיצד לעכל את הבשורה ויפתח בהתקף זעם, במיוחד אם הוא רגיל להתווכח עמכם גם ככה, עד שאתם נענים לו לחיוב. כדי לגרום לילדיכם לפתח חינוך פיננסי מגיל מוקדם, כאשר הוא מבקש מכם לקנות לו דבר מה, רכנו לעברו והסבירו כאשר אתם יוצרים עמו קשר עין ישיר, באותו גובה: “ילד שלי, אני מצטערת, אבל כרגע אין לי את הכסף לקנות לך את מה שאתה רוצה. אתה הדבר הכי חשוב לי בעולם ואני רוצה שתמיד יהיה לך את כל מה שאתה רוצה, אבל לפעמים צריך לדעת לחכות לבית / לפעמים צריך לדעת לקבל לא, כי אנחנו צריכים את הכסף הזה לדברים חשובים יותר כמו המשחק שרצית לקנות או לבית היפה שלנו ביחד”. אתם יכולים להתאים את הנוסח למה שמוכר ונראה לכם, אבל מאוד חשוב להסביר לילד מדוע הוא לא מקבל את מה שהוא רוצה; מהותי כי ידע שאין הסיבה היא שאינכם אוהבים אותו או כי אתם מנסים להתנכל לו, אלא פשוט כי זוהי לא הוצאה מוצדקת. יתכן וילדכם לא יקבל את התשובה, יתרעם ויבכה אודות “מר גורלו”. עם זאת, אט-אט הוא יבין את המשמעות מאחוריי מה שאתם אומרים לו, עד שלבסוף הוא ילמד לדחות סיפוקים, ילמד לקבל “לא”. אלו הן שתי תכונות מהותיות גם עבור חינוך פיננסי נכון וגם באופן כללי, לגדילה נכונה ובריאה.

אל תקנו כל דבר לעצמכם

ילדים הם חקיינים; הם תמיד חוזרים אחר מה שהאנשים לידם עושים כדי ללמוד מהם. אתם, ההורים שלכם, הם המודלים לחיקוי עבורם, אשר אחריהם הם עוקבים צעד-צעד. אם כך, לא פלא כי כאשר הם יראו שאתם קונים לעצמכם שוקולד, חולצה, שרשרת או משחק פלייסטיישן חדשים באופן אימפולסיבי, הם ירגישו שגם להם מגיע. עבור ילדים, הפתגם הנוראי ביותר הוא “עשה מה שאני אומר, לא מה שאני עושה”, משום שילדים עדיין מבינים מעשים ומתרגמים אותם הרבה יותר טוב ממה שהם מתרגמים מילים, לפחות עד גיל שש. אם כך, אל תופתעו שילדכם כועס עליכם כאשר אתם לובשים את הבגד החדש והוא לא קיבל במבה. אם אתם באמת חפצים שילדיכם ילמדו חינוך פיננסי נכון, אתם חייבים להוות דוגמא עבורם: להראות כי גם אתם דוחים סיפוקים, להימנע מלבזבז ליד הילד כל הזמן, לא לדבר על הוצאות מיותרות לידו ולא לגרום לו להרגיש כי הוא ילד קטן ולכן איננו מקבל את מבוקשו. גם אם אתם מרגישים שאין ברירה, לכל הפחות הסבירו את עצמכם לילדיכם; ככל שתשמרו על ערוץ התקשורת אתו פתוח ועל דרך ההבנה, הוא יקבל את ההוצאות שלכם, תוך הבנה כי הן קריטיות לעומת שלו, ללא שום קשר לרמת האהבה שלכם אליו.

דמי כיס

כאשר ילדכם מגיע לגיל המתאים (בין 8 ל- 10), אין דרך אחראית יותר ללמד אותו כיצד להתנהל עם כס מלהביא לו כסף. ההמלצה הרווחת היא להעניק לו דמי כיס אחת לחודש, כמו משכורת, כך שהדבר יהווה דוגמא ריאליסטית ככל האפשר. באשר לסכום, הדבר באמת תלוי במצב הכלכלי שלכם וכמות החופש הכלכלי שאתם שואפים להעניק לילדכם. האמת היא שבדרך כלל מומלץ להתחיל בסכום מינימלי יחסית, כדי שהילד יתרגל לאט-לאט ולא יתלהב ויבזבז את כל הכסף במקום אחד. בפעמים הראשונות שאתם מעניקים לילדכם כסף, כדאי שתסבירו לו מהי מטרת ה”משחק” כאן: תאמרו לו שככה פועל העולם בחוץ ואתם מקבלים כסף יום-יום על העבודה שלכם ואתם רוצים שהוא יתייחס לבית הספר כעבודה שלו. במילים אחרות, כדי שימשיך לקבל את דמי הכיס, עליו להשקיע בלימודים כפי שאתם משקיעים בעבודה. הסבירו לו שהוא לא יקבל מכם יותר כסף ועליו להסתדר עם הכמות הזו לחודש הקרוב, הסבירו לו כי אתם מצפים שלא יבזבז את כל הכסף מיש, אלא ינסה לשמור חלק לעתיד ואולי אפילו לחסוך ולקנות לעצמו צעצוע לבד. הציפיות שלכם מילדיכם גורמות להם לחוש כי אתם סומכים עליהם ומוטלת עליהם אחראיות מסוימת, שעליהם לעמוד בה. עקב כך, הם יתייחסו לנושא הכסף בכובד ראש. אתם יכולים להעלות את דמי הכיס עם הזמן, אך מומלץ כי תהיה סיבה טובה לעשות זאת.

מטלות = כסף

דך מצוינת להעלות את דמי הכיס של ילדיכם או אפילו להוסיף להם “בונוס חודשי” הוא דרך מטלות הבית. ילדים בדרך כלל אינם נחשפים לשוק העבודה לפני גיל 16, כך שאינם מודעים למהות מוסר העבודה או הצורך בכסף, משום שיש להם אתכם. כדי לגרום להם לפתח חינוך פיננסי, מומלץ כי בנוסף ללימודיהם, הם גם יראו במטלות הבית הזדמנות יפה לצבור עוד כסף ולקדם את עצמם. כאשר אתם מלמדים את ילדיכם לסייע במטלות הבית מגיל קטן, הם לומדים פעולות אשר להן יזדקקו לכל אורך חייהם כמו ניקיון או בישול. בנוסף, הם חשים כי הם אחראים יותר, כי אתם סומכים עליהם יותר וכי הם מתוגמלים על העבודה שלהם באופן שווה. כאשר אתם רוצים שהם יתחילו לבצע מטלות בבית, ראשית כדאי להסביר להם כיצד לבצע את המטלות כיאות. אם אינם מצליחים לבצע אותן כהלכה, מהותי להסביר להם במה טעו ולומר להם כי עליהם “לתקן את המעוות” כדי שיקבלו את הכסף שלהם. זהו אינו מעשה אכזרי, אלא מציאותי; כפי שבחיים הבוגרים שלהם ילדיכם לא יקבלו הנחות על פרויקטים או משימות בעבודה שלא בוצעו כהלכה, כך עליהם ללמוד גם מכם.

אל תיכנעו לתחנונים

“אבל הוא בוכה… הוא אומר שהוא לא אוהב אותי יותר… הוא ממש צעק עליי”, אבל מי ההורה פה, אתם או הילדים? נכון, ישנם ילדים אשר נהנים לצרוח בקולי קולות כדי לקבל את מבוקשם ואיש אינו טוען כי פשוט להתמודד עמם. עם זאת, כל עוד תמשיכו להיכנע לילדים שלכם, אתם תמשיכו להשריש בהם את ההרגל הזה, אשר יגרום להם להאמין כי יקבלו את כל אשר לו הם חפצים, אם פשוט יבכו מעט יותר חזק. באופן זה אתם מחנכים את ילדיכם חינוך פיננסי גרוע ומונעים מהם ללמוד דחיית סיפוקים, מה שבהחלט יזדקקו לו בעולם כמו שלנו. בתור ההורים, עליכם להתנהג בהתאם – היו חזקים, אמרו לא, היו הגיוניים. אל תפתרו את הבעיות בצעקות, משום שאתם פשוט מפחידים את הילדים. השתדלו כי כל פתרון יגיע על דרך המילה השקטה, כאשר אתם יוצרים קשר עין ומסבירים את עצמכם בצורה הכי הגיונית שאפשר. הקפידו להבהיר לילדיכם כי הם אינם מקבלים עוד כסף או עוד במבה פשוט כי לא מגיע להם, לא כי אתם לא אוהבים אותם. הבטיחו להם כי כאשר יבצעו את המטלה שלהם כהלכה או כאשר תגיע השעה המתאימה, הם יקבלו את מבוקשם. עם הזמן, הילדים יתרגלו ויבינו.

העבירו הלאה

כאשר הילדים שלכם מגיעים לגיל המתאים, בו הם יכולים להבין נושאים פיננסים באופן רחב יותר, הגיע הזמן לשלב אותם בהוצאות וההכנסות שלכם בבית. יתכן והדבר יראה לכם כדראסטי משום ש”ילדים הם ילדים”, אך ילדים לא יהיו ילדים לנצח ועדיף שילמדו עכשיו מאשר שילמדו על בשרם בעוד עשר שנים. הציגו לילדים שלכם את החשבונות שלכם, את תלושי השכר שלכם והסבירו להם אודותיהם. הסבירו לילדים שלכם את צורת החשיבה שלכם כאשר אתם מתנהלים בבית והאופן שבו עליכם לשמור על מאזן כספים מסוים, כדי להמשיך ולהתקיים גם בחודש הבא ובשנה הבאה. נסו לגרום לילדיכם להתנהל באותו אופן עם דמי הכיס שלהם ולשרטט להם טבלה של תזרים כספים, בה יוכלו לעקוב אחר ההוצאות שלהם. הסבירו להם על ההוצאות השונות שיש לכל בית, כך שיבינו סוף כל סוף מדוע מנעתם מהם במבה כל כך הרבה שנים בכל כך הרבה אירועים. הקפידו לעשות זאת על בסיס חודשי, כך שילדיכם יחשפו לכמה שיותר דוגמאות והמידע יושרש בהם היטב לעתיד.

אחריות (של כסף)

מעבר לדמי הכיס שאתם מביאים לילדים שלכם, כדאי לכם לנסות ולגרום להם לחוש אחריות לגבי כסף גם עם כסף שהוא שלכם. למה הכוונה? נאמר שאתם צריכים מספר מצרכים מהמכולת, מדוע לא להיפטר מהתענוג ולשלוח את ילדכם עם רשימה ומצלצלים? כאשר בני-אדם מקבלים כסף בו הם יכולים לעשות כרצונם, יתכן כי יחושו אחריות מועטה כלפיו משום שאין להם הוצאות מהותיות בשלב זה, כך שאין להם סיבה לחוש לחוצים על בזבזנות יתר חודש או שניים. גם אם הם מבינים כי כאשר יתבגרו יהיה עליהם לשנות את הרגלי הבזבזנות שלהם, כדאי לנסות ולהטיל עליהם אחריות נוספת עוד בעודם צעירים, כך שלא יתקשו לפתח זאת בעתיד. כאשר אתם מביאים להם כסף משלכם ואומרים להם כי כסף זה הוא לא בשבילם, אלא כדי לקנות מצרכים לבית וזוהי האחריות שלהם לשוב עם המוצרים המפורטים ברשימה הביתה או שפשוט תאלצו להתמודד בלעדיהם, הילדים שלכם יחושו שליחות של ממש ברכישה הזו. כמובן שאין הכוונה להלחיץ אותם ללא גבול עד שיחושו כי המשימה קשה מדי עבורם, אלא פשוט להסביר להם כי לכסף הזה כבר ישנה מטרה ואם הם ישנו אותה, פשוט לא תהיה להם במבה בבית. האמת שכדאי לכלול בין רשימת המצרכים פריט או שניים הילדים נוהגים לאכול, כך שיחושו כי גם הם “מרוויחים” משהו מהמשימה. כאשר הילדים שבים עם המוצרים, הקפידו לשבח אותם על משימה שבוצעה כהלכה או להסביר להם בנועם אם טעו. אם ילדיכם טעו ורכשו מוצרים לא נכונים, מומלץ לשוב עמם לחנות באותו הרגע, כדי שיעמדו על טעותם באותו הרגע ומיד יטמיעו את הדרך הנכונה לבצע אותה בעתיד.

בזבוז אקטיבי

אם פעלתם עד עכשיו פחות או יותר כפי שמפורט במאמר, כיום הילדים שלכם יודעים כי הם בדרך כלל לא יקבלו במבה ברחוב. עם זאת, הם לא בהכרח יבינו למה. כדאי לשבת עם הילדים שלכם ולהסביר להם על בזבזנות אימפולסיבית – מצב שבו אנו רוכשים פריטים פשוט כי ראינו אותם בחלון הראווה ואנחנו חושקים בהם. כדאי להסביר להם שכדאי לדחות סיפוקים ולא תמיד לומר לעצמנו “כן”, שלפעמים עדיף לוותר על משהו אחד היום כדי להרוויח משהו גדול יותר מחר. כדאי להסביר להם על חיסכון, מה עומד מאחוריו והיתרונות שלו. הסבירו לילדים שלכם כי חובות הם אינם מצב רצוי ויש להימנע מהם בכל מחיר. הבהירו לילדיכם כי כדאי להם להציב לעצמם מטרות שלפיהן יחסכו ויבזבזו את הונם, כך שתמיד יקבלו את כל מה שהם צריכים. אולי לא תמיד יקבלו את כל אשר הם רוצים, אך אם יקפידו לחסוך ולהתנהל נכונה, יתכן כי גם יוכלו להרשות לעצמם את מה שהם רוצים בהמשך הדרך, ללא כניסה לחובות.

שתפו בהוצאות הבית

אם הילדים שלכם כבר בוגרים יחסית, כדאי לערב אותם בהוצאות הבית באופן ממשי: להסביר להם מהן המשכורות שלכם, כמה אתם מרוויחים, מהם החשבונות שלכם, כמה אתם מבזבזים בחודש פחות או יותר… כאשר ילדכם ירגיש כי מערבים אותו בתהליך הכלכלי של הבית באופן ממשי, הוא יחוש יותר אחריות כלפי הבית, יבין ת המצב שלכם יותר ויתחשב בכם בהתאם. זוהי גם תבנית מעולה שלפיה הוא יכול להבין את השוק הכלכלי. אם הנכם מצויים בחובות, מומלץ להימנע מסעיף זה, שכן המטרה היא להראות לילד דרך נכונה לחסוך כסף. זאת ועוד, יתכן כי אם ילדכם לא היה מודע לחובות של הבית, כעת הוא יחוש לחץ וחוסר אונים, עקב אוזלת היד שלו בבית.

מוסר עבודה

מעבר לכל, כדי שלילד שלכם יהיה חינוך פיננסי נכון, הוא צריך לדעת כי כדי להרוויח כסף, עליו לעבוד עבורו. מעבר לדמי הכיס ומטלות הבית, כאשר ילדכם מגיע לגיל ההתבגרות ואף לגילאים החוקיים בשוק העבודה, כדאי לנסות ולמצוא לו עבודה, גם אם הקטנה ביותר. יש להסביר לילדכם כי עליו להגיע לעבודה יום-יום ובית העסק תלוי בו כדי להמשיך לתפקד כהלכה. מומלץ למצוא משרה נעימה ולא מלחיצה מדי, בעלת אווירה צעירה ותנאים נוחים יחסית, שתהווה מעין “נחיתה רכה” לילדכם. ככל שילדכם יתמיד יותר וילמד יותר בעבודה הראשונה שלו, כך הוא ימשיך להצליח לבטח גם בעבודות הבאות שלו. הדבר אף יגרום לו להבין פחות או יותר מהם תנאי עבודה ואיזה תנאים הוא היה רוצה בעבודה העתידית שלו.

ילדים אינם עם פשוט ולא פשוט חנך אותם ולהעביר להם ערכים, אך לשם כך ישבו וחשבו החוקרים עד שהגיעו לטיפים מועילים מעין אלו. אל תיכנעו; בסופו של יום, אתם רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיכם. כדי שיצליחו להשיג את הטוב ביותר גם ללא עזרתכם, מחובתכם להעביר להם את הכלים שיאפשרו להם לעשות זאת בעצמם.


קבלו גישה לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks, בחינם לחלוטין ל-14 ימים.

בתכנית תלמדו:

 • לעצב את איכות החיים שלכם ללא פשרות
 • להגדיל משמעותית את ההכנסה, לחסוך ולהשקיע
 • לשפר את הבריאות, לרדת במשקל ולהיכנס לכושר גם כשנראה שאין לכם זמן
 • לשפר את הכישורים הבין אישיים, לפתח מערכות יחסים חדשות ולשמר קיימות
 • לשפר את התפוקה, היעילות וכוח הרצון
 • להתגבר על חסמים פנימיים שמונעים מכם להצליח
קראו גם

הצטרפו למועדון החברים שלנו וקבלו עדכונים על תכנים מובילים

שתפו עם חברים

הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
רוצים יותר? השתתפו בקורסים של Lifehacks
הצטרפו להצלחה של מאות התלמידים שלנו ופרצו לדרך חדשה
קבלו גישה חינם
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שאנו שולחים על בסיס קבוע לחברים הרשומים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
נרשמתם בהצלחה !
חינם! הרשמה למועדון החברים של Lifehacks
אלה רק חלק ממאות המדריכים שתקבלו גישה אליהם כחברים רשומים במועדון החברים שלנו:
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
* אנו שומרים על פרטיותך!
הצטרפות למועדון
הצטרפו עכשיו למעל 20,000 רשומים כדי לקבל מדריכים, טיפים וטריקים ליעילות והצלחה בחיים לחברים בלבד.
מלווים אתכם להצלחה
קבלו קיצור דרך להצלחה בעזרת ליווי מהמומחים של Lifehacks
תוכן לחברים בלבד
הצטרפו חינם למועדון החברים הגדול בישראל להתפתחות אישית וכלכלית
קבלו גישה למדריך הזה ולעוד מאות מדריכים לחיים של עושר, בריאות והתפתחות.
תהפכו לשינוי
קבלו גישה לתוכן ועדכונים לחברים בלבד
כתובת אימייל
 • איך להצליח בכל תחום ולהפוך לגרסה משופרת של עצמך
 • 3 טיפים שיחסכו לכם 70% מהעלות של כל טיול לחו"ל
 • מה הוא חוק ה-80/20 וכיצד הוא יעזור לכם להצליח בחיים
 • איך להרוויח כסף באינטרנט: 800 ש"ח ביום בשעתיים מהאינטרנט
 • איך להימנע ממגוון מחלות כמו סרטן וסכרת על ידי תזונה נכונה
 • מדריך לשיפור הביטחון העצמי, כושר הביטוי וכישורים חברתיים
הצטרפו להקמת עסק אינטרנטי משלכם
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
30 ימים לגרסה הטובה ביותר שלכם
הצטרפו בחינם לתכנית השיפור העצמי שלנו בה אנו שולחים לכם מדריכים להתפתחות אישית, בכל יום.
בעל עסק? עזור ללקוחות למצוא אותך באמצעות שיווק חכם באינטרנט
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם.
הזדמנות עסקית בתחום המזון
רשת מצליחה מחפשת זכיינים, השאירו פרטים למידע נוסף
נדל"ן אינטרנטי: בנו נכס אינטרנטי מניב והתחילו להרוויח מהשכרת שטחי פרסום לחברות ענק כמו גוגל ופייסבוק
הצטרפו למועדון החברים שלנו כדי לקבל גישה לתוכן לחברים בלבד, זה בחינם.
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
אוהבים את Lifehacks? פרגנו לנו בלייק
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGbGlmZWhhY2tzLmNvLmlsJTJGJndpZHRoPTExNyZsYXlvdXQ9YnV0dG9uX2NvdW50JmFjdGlvbj1saWtlJnNpemU9c21hbGwmc2hvd19mYWNlcz10cnVlJnNoYXJlPXRydWUmaGVpZ2h0PTQ2JmFwcElkPTUwNzc0OTEwOTIzOTk5OSIgd2lkdGg9IjExNyIgaGVpZ2h0PSI0NiIgc3R5bGU9ImJvcmRlcjpub25lO292ZXJmbG93OmhpZGRlbiIgc2Nyb2xsaW5nPSJubyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93VHJhbnNwYXJlbmN5PSJ0cnVlIj48L2lmcmFtZT4=
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הצטרפו ל-Lifehacks Mastery
הזמן הטוב ביותר לשינוי הוא הרגע הזה. התחילו את 14 ימי הניסיון שלכם עכשיו.
נדרש כרטיס אשראי תקין כדי להירשם. לאחר 14 ימי הניסיון, העלות הינה 39.99 לחודש. ניתן לבטל בכל עת.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
קבלו בכל יום, מדריכים להתפתחות אישית בחינם
קבלו גישה למדריכים הטובים ביותר שלנו. הזינו את האימייל אליו תרצו לקבל את המדריכים.
היחשפו להזדמנויות מיוחדות של Lifehacks להגדלת ההכנסה
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאנשים אחרים?
קבלו גישה מידית למדריך מעשי שישנה את הצורה בה אתם חושבים על כסף ומרוויחים כסף.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

יציאה מאזור הנוחות כמנוע לצמיחה אישית וכלכלית
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליציאה מאזור הנוחות. שנו את הדרך בה אתם מסתכלים על דברים, בכדי לשנות את הדברים עליהם אתם מסתכלים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור עם אנשים כימיה טובה ללא מילים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם אנשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
הבעיה הגדולה ביותר שמונעת מאנשים להצליח היא חסמים אישיים.
למדו כיצד לפתור חסמים אישיים כמו דחיינות, עצלנות, חוסר מיקוד בכדי לשנות לחלוטין את התוצאות שלכם.
קבלו ייעוץ טלפוני על התכניות המתקדמות שלנו
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

תפוקת על: איך להוציא מעצמכם יותר
קבלו גישה מידית למדריך מעשי לשיפור התוצאות פי 7 בשנה הקרובה.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.

איך ליצור כימיה טובה עם נשים
קבלו גישה מידית למדריך מעשי ליצירת כמיה טובה עם נשים, גם ללא מילים.
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות אישית.

קבלו גישה בחינם לסדרת מדריכים לירידה במשקל
כתובת אימייל
המידע שלך מוגן, אנחנו לא שולחים ספאם, רק מדריכים מעשיים להתפתחות עצמית.
כנס בניית הון באמצעות השקעות בנדל"ן. השאירו פרטים כדי לקבל מידע על הכנס.
קורס שוק ההון להגדלת ההכנסה הפסיבית והשקעה בביטקוין ומטבעות דיגיטליים
[חלק 1 מתוך 2]
קבלו גישה לקורס שופיפיי
קבלו פרטים נוספים על מסלול יזמים של Lifehacks ליצירת נכס אינטרנטי
קבלו פרטים נוספים על מסלול משקיעים של Lifehacks לרכישת נכס אינטרנטי
הרשמה מהירה לאתר
הירשמו בכדי לקבל גישה בלתי מוגבלת למדריכים מעשיים לפריצת גבולות.
קבלו גישה מיידית
גישה בחינם ל-14 יום לתכנית ההתפתחות האישית המתקדמת של Lifehacks שתעזור לכם לפרוץ גבולות אישיים, כלכליים, חברתיים וחיות את החיים של מימוש עצמי אמיתי.
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
הירשמו וקבלו גישה למיטב המדריכים של Lifehacks
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
היו הראשונים לדעת שהפרק בסדרה עולה לאוויר
מה כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם עדכון?
ההרשמה בחינם
אוניברסיטה תעזור לכם להשיג משכורת.
המדריך הזה יעזור לכם לבנות הון.
לאיזה כתובת אימייל לשלוח לכם את המדריך שלכם?
בחינם לזמן מוגבל
500 ש"ח במתנה לרכישת סלון חדש
בכל סניפי הרשת "עלמא עיצובים"
על שם מי לרשום את הקופון שלכם?
הטבה בלעדית לגולשי Lifehacks
קוד הקופון שלכם הוא: Lifehacks500
קבלו גישה מיידית
קבלו גישה למדריך המלא לביטחון עצמי של Lifehacks.
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
בחינם לזמן מוגבל
גלו איך להגדיל את ההכנסה
ולבסס נכסים מניבים שיוציאו אתכם לחופש כלכלי
למה אנשים מסוימים מרוויחים כפול מאחרים?
קבלו גישה למאגר ההשקעות שלנו שסונן בקפידה בכדי לעזור לכם לצאת לחופש כלכלי.
רוצים לפרוץ את הגבולות? קבלו מידע על הקורסים של Lifehacks
הזדמנויות להשקעות מניבות לקוראי Lifehacks
בדקו את זכאותכם לדרכון פורטוגלי בחינם.
בני עדות המזרח? ייתכן שאתם זכאים לדרכון פורטוגלי.